امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13517
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 143
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، کره شمالی امروز شنبه از افزایش توان بازدارندگی هسته‌ای خود برای ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، کره شمالی امروز شنبه از افزایش توان بازدارندگی هسته‌ای خود برای مقابله با تهدیدات آمریکا و سیاست تقابل با کره جنوبی خبر داد.

سردبیر روزنامه «رادونگ سینمون» روزنامه رسمی حزب کارگران کره شمالی گفت: رزمایش‌های بی پروایانه آمریکا و کره جنوبی می‌توانند هر لحظه باعث شعله ور شدن یک جنگ تمام عیار هسته‌ای در منطقه شود.

وی گفت: مادامیکه آمریکا و کره جنوبی به تهدیدات هسته‌ای و تهدید جنگ علیه ما ادامه دهند ما به دنبال تقویت بازدارندگی هسته‌ای از طریق ابزارهای ممکن هستیم.

سردبیر روزنامه حزب کارگران کره همچنین افزود: «پارک گئون هیه» رئیس جمهور کره جنوبی فرقی با روسای جمهور پیشین این کشور ندارد و سیاست وی هم تقابل با کره شمالی است.

وی کره جنوبی را متهم کرد که عمدا مذاکرات روز چهارشنبه میان سئول و پیونگ را لغو کرده است.

این درحالیست که سئول هم، مقامات کره شمالی را متهم به لغو عمدی مذاکرات کرده است.

مذاکرات کره جنوبی و کره شمالی قرار بود روز چهارشنبه و پنج شنبه گذشته به مدت 2 روز در سئول برگزار شود اما روز سه شنبه به دلیل اختلاف دو طرف بر سر سطح مذاکرات لغو شد.

«ریو کیهل جائه» یک مقام ارشد دولت کره جنوبی گفت: لغو ناگهانی مذاکرات برنامه ریزی شده باعث ایجاد خدشه جدید در روابط سئول-پیونگ یانگ می‌شود.

یک مقام ارشد دیگر سئول به خبرگزاری شینهوا گفته، وزیر اتحاد کره جنوبی قصد دارد مجددا اراده خود را برای مذاکره با کره شمالی اعلام کند.

قرار بود این مذاکرات بر مسائل همکاری در پروژه‌های مختلف از جمله آغاز به کار کارخانه‌های مستقر در مجموعه صنعتی مشترک مرزی در نزدیکی مرز دو کره تمرکز کند.

این توافقات در مذاکرات 17 ساعته مقامات سطح پایین تر دو کره در روستای مرزی «پانمون جان» حاصل شده بود.

این اولین گفت‌وگوهای این چنینی طی دو سال اخیر بین دو طرف بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار