امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135173
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرنگار آژانس حبری آلمان، گروه تروریستی داعش با انتشار بیانیه‌ای آزادی یک زن را ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرنگار آژانس حبری آلمان، گروه تروریستی داعش با انتشار بیانیه‌ای آزادی یک زن را که مغز متفکر بمب‌گذاری سال 2005 در پایتخت اردن بوده در ازای رهایی خلبان اردنی خواستار شد.

 

این زن «ساجده مبارک عتروس الریشاوی» نام دارد و در سال 2005 در حالی که قصد داشت خود را در برابر هتل رادیسون «امان» منفجر کند، دستگیر شد. وی در این عملیات با همسرش همدست بود و همسرش توانست 38 نفر را که در یک عروسی در این هتل شرکت کرده بودند، بکشد.

«ساجده» اما کمربند انفجاری‌اش عمل نکرد و دستگیر شد. وی از آن سال تاکنون در زندان‌های اردن به سر می‌برد.
این زن خواهر یکی از مشاوران نزدیک «ابومصعب الزرقاوی» است.

«ساجده ریشاوی» در سال 2006 در یک دادگاه نظامی به اعدام با طناب محکوم شد ولی اجرای این حکم تاکنون با استیناف وکلای وی، به تأخیر افتاده است.

خلبان اردنی اما خلبانی است که در قالب ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا، مواضع داعش را در رقه می‌کوبید که دو روز پیش هواپیمایش سقوط کرد. داعش مدعی است که این پرنده نظامی را سرنگون کرده ولی آمریکایی‌ها و ارتش اردن می‌گویند که این هواپیما به دلائلی غیر از شلیک داعش، سرنگون شده است.

اتباع اردنی حضور پررنگی در میان عوامل داعش دارند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها