امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135185
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز به ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز به انتقاد اروپا از برخورد با یک روزنامه ترکیه‌ای واکنش نشان داد و گفت که اروپا باید به جای این اتهام‌زنی‌ها، به فکر مسائل داخلی خود باشد.

چندی پیش مأموران پلیس ترکیه به دفتر یکی از روزنامه‌های طرفدار «فتح‌الله گولن» معارض خارج‌نشین ترکیه‌ای هجوم بردند و آنها را بستند؛ اتحادیه اروپا هم که حامی«گولن» آمریکانشین است، از این اقدام انتقاد کرد.

رجب طیب اردوغان امروز در واکنش به این انتقادات گفت: «ما قربانیان اروپایی‌ها نیستیم، ما کشوری نیستیم که اروپا بتواند انگشت (اتهام) را به سمت ما بگیرد و و ما را سرزنش کند؛ اروپا باید راهی برای مشکل روزافزون اسلام‌هراسی و نژادپرستی (خود) پیدا کند.»

این سخنان رئیس‌جمهور ترکیه اشاره دارد به حمله چند روز پیش نژادپرستان نئونازی آلمانی به مسجدی در شهر «دورماگن» و نوشتن شعارهای ضداسلامی بر روی دیوارهای آن.

ترکیه سال‌هاست که خواستار پیوستن به اتحادیه اروپاست و حتی برای عملیاتی شدن این خواسته، وزارتی با همین نام تشکیل داده و قوانین جزایی خود را با قوانین مدنی اروپا تطابق داده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار