امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13519
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، چهار سال پیش و همزمان با آغاز تخریب اطراف مسجدالحرام، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، چهار سال پیش و همزمان با آغاز تخریب اطراف مسجدالحرام، ماکت‌هایی با ساختمان‌های شیک و چند طبقه توزیع شده بود که در آن مسئولان مربوطه وعده داده بودند که طی پنج سال آینده در همه اطراف مسجدالحرام چنین بناهایی را برای پذیرش زائر، احداث خواهند کرد.

در حال حاضر نه تنها از آثار این ساختمان‌ها خبری نیست بلکه اکثر فضای منطقه جدید غزه، مغازه‌هایی را در خود جای داده و کسب و کار هم در آن جریان دارد و فضاهای بیشتری هم در حال تبدیل به مغازه‌های جدید، برای پذیرایی از زائران عمره رمضانیه و حاجیان می‌باشد.

کل مساحت بازار قدیمی موسوم به «ابوسفیان» نیز از کانتینرهایی پوشیده شده که برخی از آن‌ها محل استراحت زائران شده و تعداد کمتری هم به محل اسکان کارگران طرح توسعه حرم تبدیل شده است.

مقامات آگاه پیش از این، از تخریب تعداد زیادی هتل و زائر پذیر در اطراف حرم با ظرفیت بیش از 50 هزار تخت خبر داده بودند. این تخریب قیمت‌های اسکان را در سطح شهر مکه مکرمه به شدت افزایش داد و زائران کشورهایی را که به صورت سنتی از امکانات اقامتی اطراف حرم استفاده می‌کردند مجبور کرد که از زائر پذیرهای دورتر از حرم استفاده کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها