امروز : یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
۱۳:۵۰
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1352
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۲
تعداد بازدید: 358
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، «داریوش صفوت» استاد پیشکسوت موسیقی پس از یک دوره بیماری، شب گذشته در سن 85 سالگی در شهر کرج ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، «داریوش صفوت» استاد پیشکسوت موسیقی پس از یک دوره بیماری، شب گذشته در سن 85 سالگی در شهر کرج درگذشت.

داریوش صفوت هفتم آذرماه سال 1307 در شیراز، در خانواده‌ای اهل فرهنگ و هنر متولد شد. صفوت سال 1326 در وزارت دارایی اشتغال یافت و تحصیلات دانشگاهی را در رشته‌ حقوق دانشگاه تهران آغاز کرد. وی به تکمیل هنر موسیقی نزد استاد ابوالحسن صبا پرداخت و این ارتباط را به مدت ده سال، یعنی تا پایان عمر استاد صبا، ادامه داد.

این هنرمند در اواخر سال 1339 برای تدریس در مرکز مطالعات موسیقی شرقی در انستیتو موزیکولوژی سوربن به فرانسه رفت و به موازات آن، در رشته‌ حقوق بین‌الملل دکترا دریافت کرد. خانه موسیقی در سال گذشته از این هنرمند تقدیر کرد.

خاکسپاری داریوش صفوت روز جمعه ساعت 9 صبح در قبرستان بی‌بی سکینه شهر کرج خواهد بود و مراسم یادبود این هنرمند روز شنبه 31 فروردین از ساعت 16 الی 17:30 در مسجد جامع شهرک غرب برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها