امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135211
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به ...

مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به کیفیت بنزین& zwnj;های وارداتی به کشور، گفت: براساس گزارشات واصله از سوی سازمان بازرسی کل کشور و کمیسیون انرژی مجلس که این گزارشات خود مبتنی بر گزارش‌های وزارت نفت است، بنزین‌های وارداتی تا تیرماه سال جاری هیچ‌یک از شاخصه‌های بنزین یورو 4 را نداشته و بعضاً از شاخصه‌ها و معیارهای بنزین یورو 2 نیز برخوردار نبوده است.

 

وی افزود: از سوی دیگر عنوان شده که بنزین‌های استحصال شده از پتروشیمی‌ها در داخل آلوده است که صحت این اظهارات نیز از این نظر زیر سوال رفت که طبق گزارشات وزارت نفت، بنزین‌های پتروشیمی‌ها در تهران توزیع نشده و وقتی اینگونه نبوده چگونه می‌توان گفت آلودگی هوای تهران با واردات بنزین یورو 4 کمتر شده است.

 

دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس اظهارداشت: اساساً برای بررسی شاخصه‌های داشتن بنزین یورو 4 باید نظر سازمان استاندارد نیز اخذ شود و اینگونه نیست که وزارت نفت خود هم وارد کننده بنزین باشد و هم کار تائید و کنترل کیفیت بنزین‌های وارداتی را انجام دهد.

 

افضلی‌فرد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پالایشگاه اراک و شازند دارای واحد بنزن‌زدایی از بنزین می‌باشد، بهتر است که به جای سرمایه‌گذاری و تبلیغات بر روی واردات بنزین یورو 4، تولیدات داخلی را که دارای شاخصه‌های بنزین یورو 4 هستند را تقویت کنیم و سایر پالایشگاه‌ها را نیز همچون پالایشگاه اراک مجهز کنیم تا شاخصه‌های لازم را برای تولید بنزین با کیفیت داشته باشند.

 

وی در پایان گفت: تضعیف تولیدات داخلی برخلاف اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلی نظام است و توجه به تولیدات داخل در راستای سیاست نگاه به درون است و بجای بزرگ‌نمایی خلاف واقع در مورد بنزین‌های وارداتی، توان خود را صرف ارتقاء کیفیت تولیدات داخلی معطوف کنیم و با بالا بردن کیفیت و کمیت تولید داخل، نیازهای خود را در این بخش مرتفع سازیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار