امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135231
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به عراق، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی امشب (جمعه) در چهارمین روز سفر به عراق، در ...

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به عراق، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی امشب (جمعه) در چهارمین روز سفر به عراق، در دیدار با یوسف محمدصادق رئیس پارلمان کردستان این کشور، گفت: رابطه ایران با کشور عراق بسیار خوب است و ما به دنبال آن هستیم این رابطه بهتر شود، از طرفی دیگر روابط ایران با اقلیم کردستان دوستانه و برادرانه است و ما همیشه در کنار دوستان خود بوده و هستیم.

وی با اشاره به پشرفت‌‌های عمرانی اقلیم کردستان عراق، اظهار داشت: این منطقه در چند سال اخیر قدم‌های بسیاری را در راستای توسعه برداشته است.

لاریجانی با اشاره به روابط تجاری مثبت ایران با کردستان عراق، تصریح کرد: در شرایط کنونی ایران آمادگی ارائه تکنولوژی به این منطقه را دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حوادث

تروریستی چند وقت اخیر مشکلاتی را برای منطقه ایجاد کرده، گفت: یکی از مشکلات ترس سرمایه‌گذاران از سرمایه‌گذاری در این مناطق است.

وی ادامه داد: قطعا مشکلات امنیتی کنونی حل خواهد شد و ما هم به دولت عراق و دوستان منطقه در این خصوص کمک می‌کنیم.

رئیس مجلس همچنین از رئیس و اعضای پارلمان اقلیم کردستان عراق برای سفر به تهران دعوت کرد.

به گزارش فارس، در این دیدار رئیس پارلمان اقلیم کردستان عراق نیز با بیان اینکه روابط ایران و اقلیم دیرینه و گسترده است، اظهار داشت: قطعا روابط ایران و اقلیم به پیش از دوران صدام بازمی‌گردد و به نوعی باستانی است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها