امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135252
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
وجیه‌الله پرویزی، مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درخصوص مشکل سرویس ...

وجیه‌الله پرویزی، مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درخصوص مشکل سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی اظهار داشت: یکی از بزرگترین دغدغه مدارس استثنایی در چند سال گذشته سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان بوده است.

وی ادامه داد: در بررسی ارائه خدمات توسط برخی از کشورها به دانش‌آموزان استثنایی متوجه شدیم شهرداری‌ها در این خصوص ارائه خدمات می‌دهند و ما به این سمت حرکت کردیم تا از این فضا استفاده شود؛ در سال گذشته رئیس شورای شهر تهران در مراسم بازگشایی مدارس اعلام کرد بحث ایاب و ذهاب دانش‌آموزان را در مصوبات شورا قرار می‌دهند.

پرویزی افزود: در 23 مهر ماه سال گذشته در جلسه شورای شهر مصوبه‌ای بود مبنی بر اینکه سرویس دانش‌آموزان استثنایی شهر تهران توسط شهرداری تأمین شود.

مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران یادآور شد: امسال در بازگشایی مدارس در منطقه 15 تهران، محمدباقر قالیباف شهردار تهران حضور داشت و وقتی از نزدیک در جریان کار و مشکلات قرار گرفت، قول همکاری داد و به دنبال آن جمعی از اعضای شورای شهر پیگیری کردند تا موضوع سرویس مدارس تأمین اعتبار شود.

وی اضافه کرد: کارگروهی با شهرداری تهران تشکیل شد و تأکید کردیم در سال جاری ماهیانه 450 میلیون تومان هزینه سرویس مدارس استثنایی شهر تهران است که شهرداری مساعدت کرد و از دو طریق انجام شد یعنی تعدادی اتوبوس مناسب‌سازی شده در اختیار ما قرار دادند و قول دوم نیز این بود که تأمین اعتبار برای دانش‌آموزانی که از اتوبوس‌های شخصی استفاده می‌کنند، انجام شود.

پرویزی تصریح کرد: با پیگیری انجام شده مبلغ 3 میلیارد تومان در تاریخ 16 آذر ماه به شهرداری‌های مناطق تهران ابلاغ شد که این از سوی شهرداری تهران انجام شد و در حال حاضر تعدادی از مدارس به مرحله دریافت چک مبالغ رسیده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: مهلتی تا 13 دی ماه قرار داده‌ایم تا برآیند کلی از مدارس بگیریم و گزارشی به دفتر هماهنگی مناطق شهرداری تهران ارائه کنیم تا اگر مدارس با مشکل روبه‌رو هستند پیگیری لازم صورت گرفته و رفع شود.

مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران گفت: با توجه به اینکه در گذشته مبالغی از اولیا دریافت می‌شد، به محض اینکه این پول به مدارس واریز شود با مدیران هماهنگ شده است که اگر پولی از اولیا دریافت شده باید آن را عودت دهند و ما به شدت پیگیر این موضوع هستیم.

پرویزی ادامه داد: برای سال آینده با معاون حمل و نقل شهرداری تهران هماهنگ می‌کنیم که بحث دریافت پول را از بین ببریم و با چهار شرکت تاکسیرانی در شمال، جنوب، شرق و غرب که از طرف شهرداری معرفی می‌شود هماهنگی کرده و قرارداد می ببندیم تا همه سرویس‌دهی توسط خود ناوگان تاکسیرانی که وابسته به شهرداری هستند، عملیاتی شود.

پرویزی افزود: حدود 57 مدرسه استثنایی دولتی و ۹ مدرسه استثنایی غیردولتی در تهران وجود دارد که حدود 6 هزار دانش‌آموز در 7 گروه را تحت پوشش داریم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها