امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135257
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
ژاله فرامرزیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با تاکید براینکه باید جریان اطلاع‌رسانی در تمامی ...

ژاله فرامرزیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با تاکید براینکه باید جریان اطلاع‌رسانی در تمامی کشورها از جمله ایران آزاد باشد اظهار داشت: انعکاس اخبار در فضای شفاف، آثار خود را می‌تواند بگذارد واین امر شامل حال تمامی نشست‌ها و تجمعات رسمی می‌شود.

دبیرکل انجمن صنفی روزنامه‌نگاران زن ایرانی در ادامه افزود: وقتی محدودیت در فضایی قائل می‌شویم هر مرجعی مناسب با شرایطی که دارد تصمیمی را اتخاذ می‌کند اما آنچه که اهمیت دارد مجموعه اقداماتی است که از جنس محرمانه نبوده و باید به طور شفاف صورت گیرد.

وی ادامه داد: متاسفانه جلوگیری از انعکاس شفاف اخبار در کشور ما به کرات از جانب مراجع متفاوت دیده می‌شود و اصل این حرکت ناپایداری در امر اطلاع‌رسانی و همچنین بی‌کیفیت بودن اطلاعات و ترویج نشریه‌های زرد می‌شود.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت حرمت‌ها و ادب بر امر اطلاع‌رسانی گفت: آنچه ناراحت‌کننده و تهدیدبرانگیز است عدم شفافیت در اطلاع‌رسانی به هر دلیلی بوده.

دبیرکل انجمن صنفی روزنامه‌نگاران زن ایرانی گفت: براساس قوانین رعایت انضباط و امنیت یک نشست رسمی بر اختیار صاحب ملک و صاحب نشست است اما وزارت ارشاد در خصوص خبرنگاران و هنرمندان باید به عنوان حامی باشد و این امر در تمامی شرایط عمومیت دارد.

فرامرزیان در ادامه سخنان خود متذکر شد: اگر در هر دوره‌ای با هر رویکردی دولت‌ها خود را ملزم به پاسخگویی بدانند بدون شک فعالیت‌ آنها به درستی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه فضای رسانه‌ای کشور هم‌اکنون باید لایروبی شود گفت: اصلاح فضای رسانه‌ای کشور موجب می‌شود با فراق بال و آرامش کامل رسالت خود را انجام دهند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها