امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13526
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 84
حسین یحیایی در گفت‌گو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: خوشبختانه در حوزه دموکراسی رسانه‌ای طی سال‌های اخیر و در مقایسه با گذشته پیشرفت‌های چشمگیری ...

حسین یحیایی در گفت‌گو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: خوشبختانه در حوزه دموکراسی رسانه‌ای طی سال‌های اخیر و در مقایسه با گذشته پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌ایم و شاهد موفقیت‌های فراوانی بوده‌ایم.

مدیر مسئول روزنامه تفاهم افزود: نمونه بارز این امر را می‌توان در افزایش قابل توجه مجوزهای رسانه‌ای عنوان کرد به طوری که هم اکنون حدود 4 هزار مجوز رسانه در کشور صادر شده است و همین امر بیانگر فضای رو به رشد رسانه‌ای در مقایسه با 10 سال گذشته و یا حتی اوایل انقلاب اسلامی است.

به گفته وی، افزایش شمار صدور مجوزهای رسانه‌ای جهش باور نکردنی در حوزه رسانه بوده است.

یحیایی با بیان اینکه، رسانه و مطبوعات رکن چهارم دموکراسی هستند بیان داشت: هم اکنون تمامی متولیان امر به این مسئله اذعان دارند.

مدیر مسئول روزنامه تفاهم با بیان اینکه، رسانه‌ها به 3 بخش دولتی، حزبی و مستقل تقسیم می‌شوند گفت: از رسانه‌های دولتی و حزبی انتظار می‌رود که بر اساس رسالت خود عمل کنند و در خصوص رسانه‌های مستقل باید گفت که تعداد این رسانه‌ها اندک است و نمی‌توانند آن طور که باید اثرگذار باشد.

این فعال عرصه رسانه با بیان اینکه حوزه رسانه در کشور در مقایسه با آسیا ممتاز است بیان داشت: رسانه‌های ایران از لحاظ تعداد و تنوع در مقایسه با رسانه‌های کشورهای آسیایی و حتی برخی کشورهای اروپایی قابل مقایسه نیست.

یحیایی با اعلام اینکه در بحث نقد رسانه پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته‌ایم یادآور شد: در این باره باید فعالیت بیشتری داشته باشیم و قوای سه‌گانه و مردم باید از رسانه‌ها مطالبات بیشتری داشته باشند.

به گفته وی، رسانه‌ها در حوزه دموکراسی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته‌اند.

یحیایی خاطرنشان کرد: از رئیس جمهور آینده درخواست می‌کنیم تا از مطبوعات به عنوان چشم بیدار و ناظر واقعی استفاده کند چرا که رسانه‌ها می‌توانند به عنوان ناظران صدیق عمل کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها