امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135275
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
موسی غضنفرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اینکه امروز سالگرد زلزله شهرستان بم در سال 1382 ...

موسی غضنفرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اینکه امروز سالگرد زلزله شهرستان بم در سال 1382 است درباره وضعیت مدیریت بحران کشور اظهار داشت: حادثه زلزله بم تجربه خوبی برای مدیریت بحران‌های کشور بوده است که اگر از آن حادثه تجربه کافی را کسب کرده باشیم دیگر در حوادث بزرگ با ناهماهنی‌های مدیریتی مواجه نمی‌شویم.

وی با تأکید بر اینکه اگر موازی‌کاری‌ها و ناهماهنگی‌ها در مدیریت بحران برطرف شود عملکرد بهتری در کاهش خسارات و تلفات انسانی در حوادث خواهیم داشت گفت: در حال حاضر سازمان مدیریت بحران از لحاظ تجربه در وضعیت خوبی قرار دارد و تمامی حوادث گوناگون در کشور را تجربه کرده است مگر ‌آنکه حادثه طبیعی اتفاق بیفتد که تاکنون در کشور تجربه آن را نداشته باشیم.

غضنفرآبادی به حضور 14 دستگاه در مدیریت بحران کشور اشاره کرد و گفت: ناهماهنگی و موازی‌کاری دستگاه‌ها در مدیریت بحران باید در اولویت رفع قرار بگیرد تا حادثه گسترده‌تر نشود.

وی به مقاوم‌سازی و نوسازی ساختمان‌های فرسوده اشاره کرد و گفت: با توجه به زلزله بم مردم شهرستان تصمیم گرفتند تا ساخت‌وساز مقاومی در برابر حوادث داشته باشند و این شهرستان می‌تواند الگوی ساخت‌وساز برای سایر شهرستان‌ها باشد.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: دولت و شهرداری‌ها باید تسهیلات ویژه‌ای برای مقاوم‌سازی ساختمان‌ها در نظر بگیرد.

وی درباره بودجه سازمان مدیریت بحران کشور نیز اظهار داشت: مجلس این آمادگی را دارد که به پیشنهادات دولت مبنی بر ردیف بودجه‌ای سازمان مدیریت بحران کشور اقدام کند.

غضنفرآبادی خاطرنشان کرد: امروز به پاسداشت حادثه زلزله بم جلسه‌ای برگزار شد که وزیر اطلاعات، رئیس شورای عالی استان‌ها، استاندار کرمان و سایر مسئولین حضور داشتند و بنا شد امروز به عنوان یک روز ملی در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار