امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13529
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 146
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دادگاه جنایی بین‌المللی به لیبی اجازه داد عبدالله السنوسی، رئیس دستگاه اطلاعات قذافی را تا زمان صدور حکم ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دادگاه جنایی بین‌المللی به لیبی اجازه داد عبدالله السنوسی، رئیس دستگاه اطلاعات قذافی را تا زمان صدور حکم درباره صلاحیت دادگاه لیبی که قرار است وی را به اتهام ارتکاب جرایم علیه بشریت محاکمه کند در نزد خود نگاه دارد.

قضات دادگاه جنایی بین‌المللی دیروز طی صدور حکمی گفتند: دادگاه تصمیم گرفت که این امکان برای لیبی وجود داشته باشد که درخواست برای تحویل السنوسی را تا زمان بررسی شکایت در باره صلاحیت دادگاه جنایی بین‌المللی از سوی مقامات لیبی به تعویق اندازد.

دادگاه جنایی بین‌المللی با مقامات لیبی بر سر حق محاکمه عبدالله السنوسی، 63 ساله کشمکش دارند این قضیه درباره سیف الاسلام قذافی، 40 ساله پسر معمر القذافی که در زندان شهر الزنتان لیبی زندانی است نیز صدق می‌کند.

دادگاه جنایی بین‌المللی نیز این دو تن را به اتهام ارتکاب جرایم علیه بشریت در جریان سرکوب قیام علیه معمر القذافی در سال 2011 تحت پیگرد قرار داده و قرار بازداشت آنها را در 27 ژوئن 2011 صادر کرده است.

لیبی در سوم آوریل در دادخواستی ضمن تاکید بر اینکه دادگاه جنایی بین‌المللی صلاحیت محاکمه السنوسی را ندارد تاکید کرد: لیبی حق دارد که السنوسی را تا قبل از رسیدگی به دادخواست و اعلام نتیجه آن در نزد خود نگاه دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها