امروز : شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 24
۲۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135294
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فعالان سیاسی، انقلابیون و آحاد مختلف بحرین بعد از ظهر امروز پس از ادای نماز جمعه در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فعالان سیاسی، انقلابیون و آحاد مختلف بحرین بعد از ظهر امروز پس از ادای نماز جمعه در همبستگی با روحانیون از جمله شیخ «الجد حفصی»، رهبران انقلاب 14 فوریه و به نشانه اعتراض به رژیم منامه، در مناطق مختلف این کشور در شهرهای «کرزکان» و «الدیه» تظاهرات کردند.
پیش از این احزاب و جمعیت‌های مخالف بحرینی از مردم به منظور شرکت در تظاهرات امروز دعوت کرده بودند.
این تظاهرات همچنین برای تاکید بر خواسته‌های مشروع و عادلانه مردم در داشتن دولتی منتخبی و پارلمانی مستقل و برخوردار از اختیارات کامل قانونگذاری و نظارتی براساس یک سازوکار انتخاباتی عادلانه و همچنین تاکید بر ایجاد یک نظام قضایی مستقل، بی طرف و ساختار امنیتی ملی فراگیر برگزار می شود. 
تظاهرات مردمی امروز، نخستین تظاهرات گسترده مردمی پس از گذشت یک ماه به شمار می‌رود. رژیم آل خلیفه طی بیش از یک ماه گذشته از برگزاری تظاهرات مخالفان ممانعت کرده است. این گردهمایی گسترده مخالفان بحرینی همچنین اولین راهپیمایی پس از برگزاری انتخابات پارلمانی 2014 به شمار می‌رود.
بر اساس این گزارش، قرار است تظاهرات دیگری در منامه پایتخت این کشور با شعار «صدای ملت سربلند خواند ماند» برگزار شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها