امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135296
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بر اساس آخرین گزارش‌ها، کشت خشخاش در افغانستان رشد مداومی داشته و در سال گذشته ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بر اساس آخرین گزارش‌ها، کشت خشخاش در افغانستان رشد مداومی داشته و در سال گذشته حدود 7 درصد بیشتر افزایش داشته است.

طبق گزارش پایگاه خبری نئو، کشت خشخاش در افغانستان اکنون به رقم 6.4 میلیون تن در سال رسیده است. بر اساس این گزارش همچنین کاشت خشخاش با سرعتی بی‌سابقه در حال افزایش است و در حال حاضر 224 هزار هکتار را شامل می‌شود.

افغانستان در مجموع تولید کننده 90 درصد از کل تریاک مصرفی در دنیا است.

این پایگاه خبری رشد سرسام‌آور آمارهای تولید خشخاش در افغانستان را به معنی شکست آمریکا در یکی دیگر از اهداف جنگ افغانستان دانست. کاخ سفید، طبق گزارش گاردین یک بار بیش از 7.6 میلیون دلار در همین راستا هزینه کرده است. اداره کل بازرسی امور ساخت و ساز افغانستان، اداره‌ای که در سال 2002 در کنگره برای نظارت بر امور عمرانی در افغانستان تشکیل شده است در گزارشی به کاخ سفید این موضوع را به اطلاع دولت آمریکا رسانده، اما واشنگتن تا کنون آن را نادیده گرفته است.

بر اساس گزارش‌ها کشت مواد افیونی حتی در دولت طالبان از این میزان کمتر بوده است. در سال 2001 که طالبان کنترل امور را در افغانستان در دست داشت تنها 8 هزار هکتار از سرزمین‌های افغانستان به کشت مواد افیونی اختصاص داشت در حالی که این رقم امروزه به 224 هزار هکتار رسیده است.

انتهای پیام/م.ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها