امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135300
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر خارجه قزاقستان در یک نشست خبری در شهر «آستانه» حل و فصل مسائل مربوط به برنامه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر خارجه قزاقستان در یک نشست خبری در شهر «آستانه» حل و فصل مسائل مربوط به برنامه هسته‌ای ایران را از موضوعات با اهمیت برای کشورش عنوان کرد.
بنا به گزارش ترند نیوز، آقای ارلان ادریسوف، وزیر خارجه قزاقستان روز جمعه گفت کشورش علاقه‌مند است موضوع برنامه هسته‌ای ایران سریعاً حل و فصل شود.
ادریسوف گفت: «حل و فصل مسئله برنامه هسته‌ای ایران در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای قزاقستان مهم است چرا که این تأثیر مثبتی بر منطقه به ویژه از بابت فرصت‌های اقتصادی خواهد داشت.»
وزیر خارجه قزاقستان افزود کشورش به توسعه بیشتر روابط با ایران علاقه‌مند است.
وی ضمن یادآوری دیدار رئیس جمهور قزاقستان و رئیس جمهور ایران در خلال نشست سازمان همکاری شانگهای از توسعه روابط دو جانبه بین دو کشور استقبال ابراز رضایت کرد و گفت: «امیدواریم این روند مثبت در آینده هم ادامه پیدا کند.»
وزییر خارجه قزاقستان با بیان اینکه کوتاه‌ترین مسیر برای قزاقستان جهت دسترسی به بازارهای جهانی و آبراه‌های بین‌المللی ایران است ایران را «شریک اقتصادی مهم» کشورش خواند و افزود:«قزاقستان تمایل دارد در موفقیت مذاکرات هسته‌‌ای با ایران نقش داشته باشد.»
ایران و گروه موسوم به ۱+۵ چند ماه پیش توافق کردند مذاکرات هسته‌ای را به مدت ۷ ماه دیگر تمدید کنند.

انتهای پیام/م.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها