امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135305
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «تاس»، «ولادیمیر چیژوف» نماینده فدراسیون روسیه ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «تاس»، «ولادیمیر چیژوف» نماینده فدراسیون روسیه در اتحادیه اروپا امروز ضمن انتقاد شدید از تحریم‌های این اتحادیه علیه شبه‌جزیره کریمه، هدف اصلی تحریم‌کنندگان را ضربه زدن به مردم این منطقه دانست.

پس از روی کار آمدن دولت غرب‌گرا در کی‌یف و قدرت گرفتن شبه‌نظامیان تندروی موسوم به «گارد ملی»، گرایش‌های استقلال‌طلبانه در میان روس‌تباران شرق و جنوب اوکراین قوت گرفت و اواخر سال گذشته، اهالی شبه‌جزیره کریمه به پای صندوق‌های رأی آمدند و به پیوستن به روسیه آری گفتند.

اتحادیه اروپا و آمریکا این امر را به رسمیت نشناختند و از آن پس تحریم‌هایی را علیه روسیه اعمال کردند، 27 آذر ماه اتحادیه اروپا تحریم‌های مربوط به این مناقشه را تشدید کرد و صادرات 200 قلم کالا را به شبه‌جزیره کریمه ممنوع کرد.

«چیژوف» امروز به این تحریم‌ها اشاره کرد و گفت که اروپایی‌ها پیش از این مدعی شده بودند که این تحریم‌ها دقیق است و به اقشار مردم آسیبی نمی رساند.

دیپلمات روس اعمال تحریم علیه شبه‌جزیره کریمه را از دیدگاه حقوقی هم مورد بررسی قرار داد و گفت که اروپایی‌ها کماکان شبه‌جزیره کریمه را جزئی از اوکراین می‌دانند ولی از آن سو، این منطقه را در راستای تحریم علیه روسیه، مورد تحریم قرار می‌دهند «و این یک تناقض است.»

در کنار تحریم‌های بین‌المللی، دولت اوکراین هم علاوه بر قطع کردن برق این شبه‌جزیره، امروز شبکه ریلی «کریمه» را تحریم کرد و از عزیمت قطارهای خود به این سمت، جلوگیری کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها