امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135307
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک اندیشکده آمریکایی از کنگره این کشور خواست به رغم تصمیم دولت اوباما برای ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک اندیشکده آمریکایی از کنگره این کشور خواست به رغم تصمیم دولت اوباما برای عادی‌ سازی روابط با کوبا، کماکان فشارها بر «هاوانا» را ادامه دهد.

اندیشکده آمریکایی «بنیاد هریتیج» که از اندیشکده‌های اثرگذار بر سیاست خارجی آمریکا قلمداد می‌شود در گزارشی در روز جمعه در مطلبی با عنوان «کنگره باید چه واکنشی به تغییرات عمده در سیاست رئیس جمهور در قبال کوبا بدهد؟» اقدام دولت اوباما را نوعی امتیازدهی یک طرفه خوانده و از کنگره خواسته سیاست فشار علیه کوبا را ادامه دهد.

این اندیشکده نزدیک به جناح محافظه‌کاران آمریکایی با اشاره در جریان بودن مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 از کنگره خواسته قوانین تحریمی که لغو آنها در اختیار این نهاد است را پابرجا نگاه دارد.

هریتیج همچنین از کنگره خواسته از تأمین بودجه برای دولت جهت تأسیس سفارت آمریکا در کوبا جلوگیری کند و بستر حمایت واشنگتن از گروه‌های مخالف در کوبا را فراهم آورد.

رئیس‌جمهور آمریکا و کوبا چند هفته پیش به طور همزمان اعلام کردند که روند عادی‌سازی روابط دو کشور را آغاز کرده‌اند.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز 26 آذرماه در سخنانی با اشاره به عدم کارآیی سیاست انزوای کوبا آغاز مذاکرات برای عادی‌سازی روابط را اعلام کرد. 

انتهای پیام/م.ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار