امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135308
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسامه حمدان مسئول روابط بین الملل حماس با اشاره به امتیازها‌ی خطرناک تشکیلات خودگردان در

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسامه حمدان مسئول روابط بین الملل حماس با اشاره به امتیازها‌ی خطرناک تشکیلات خودگردان در مقابل طرف اسرائیلی گفت: محمود عباس عقب نشینی‌های خطرناکی در زمینه حق بازگشت و مرزهای فلسطین انجام داده است و این امکان وجود ندارد که قدس پایتخت دو کشور باشد.

حمدان تصریح کرد که ما روشی که محمود عباس از طریق دنبال کردن اعتراف بین المللی به تشکیل دولت فلسطین دنبال می‌کند را رد می‌کنیم.

تشکیلات خودگردان فلسطین تلاش دارد تا از طریق تصویب قطعنامه‌ای در سازمان ملل زمینه تشکیل دولت مستقل فلسطینی را براساس مرزهای 1967 فراهم کند.

براساس پیش نویس قطعنامه پیشنهادی، برنامه زمان بندی دو ساله‌ای برای مذاکرات به اصطلاح صلح فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی ارائه می‌شود و همچنین تل‌آویو باید تا مرزهای 1967 فلسطین اشغالی عقب نشینی و این تقسیم بندی را به رسمیت بشناسد.

رژیم‌صهیونیستی از سال 1967، پس از جنگ شش روزه، مناطقی از کرانه باختری و قدس را به اشغال خود درآورده و از آن زمان با ساخت شهرک و مصادره اراضی فلسطینی‌ها، حضور خود در این مناطق را به شدت افزایش داده است. حتی سازمان ملل، اتحادیه اروپا و آمریکا نیز این مناطق را «اراضی اشغالی» خوانده و دستکم به صورت لفظی خواستار بازگرداندن آن به فلسطینی‌ها و به رسمیت شناختن کشور فلسطین در مرزهای پیش از سال 1967 هستند. 

مقامات تشکیلات خودگردان رایزنی‌های فشرده‌ای را با مقامات غربی و اعضای شورای امنیت برای تصویب این قطعنامه که ابتکار عمل آن با دولت فرانسه بوده است، آغاز کرده‌اند ولی در این میان آمریکا مخالفت خود را با این طرح اعلام و تاکید کرده که این قطعنامه را وتو می‌کند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم حمایت اروپایی‌ها از قطعنامه شورای امنیت درباره فلسطین را عامل به خطر افتادن اراضی اشغالی عنوان کرد و از آمریکا خواست این قطعنامه را وتو کند.

تشکیلات خودگردان پس از تهدید آمریکا درباره وتوی قطعنامه ارائه شده به شورای امنیت سازمان ملل درباره فلسطین، تصمیم به اعمال اصلاحاتی در این قطعنامه گرفتند. 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها