امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135310
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری النشره لبنان گزارش داد که هیئت دیپلماتیک سوری یکشنبه آینده به ریاست سفیر ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری النشره لبنان گزارش داد که هیئت دیپلماتیک سوری یکشنبه آینده به ریاست سفیر سوریه در کویت راهی این کشور خواهد شد تا زمینه بازگشایی سفارت دمشق در شهر کویت پس از 20 ماه بسته بودن را فراهم کند.
بنابراین گزارش سفارت سوریه از یکشنبه آینده برای انجام امور کنسولی بازخواهد شد و پرچم سوریه بر فراز این ساختمان به اهتزاز درخواهد آمد.
سفارت سوریه درحالی در کویت بازگشایی خواهد شد که عددی بالغ بر 130 هزار سوری در کویت زندگی می‌کنند و بسته شدن سفارت دمشق مشکلات فراوانی برای سوری تبارها اجیاد کرده بود.
سفارت سوریه در کویت در آوریل 2013 همزمان با بسته شدن سفارت این کشور در برخی کشورهای غربی و عربی به بهانه حمایت از مخالفان مسلح در این کشور بسته شد اما پس از ناکامی مخالفان در براندازی دولت بشار اسد و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور در سال 2014 زمزمه‌هایی درباره عادی سازی روابط میان دمشق با برخی کشورهای عربی و غربی مطرح شده است که از آن جمله بازگشایی سفارت سوریه در مصر و تونس است.
انتهای پیام/  

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها