امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135312
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری راشاتودی، مبادله زندانیان میان دولت اوکراین و استقلال‌طلبان که یکی از

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری راشاتودی، مبادله زندانیان میان دولت اوکراین و استقلال‌طلبان که یکی از بندهای مورد توافق طرفین در نشست مینسک بود، آغاز شد.

بر اساس این گزارش، زندانیان طرفین با استفاده از اتوبوس از مرز میان استان دونتسک و مناطق تحت تسلط دولت به طرف مقابل تحویل شدند.

پیش از این یکی از دستیاران سازمان امنیت اوکراین به خبرگزرای رویترز گفته بود که امروز 125 نظامی اوکراینی در قبال آزادی 225 استقلال‌طلب، به مقامات کی‌یف تحویل خواهند شد؛ یکی از خبرنگاران حاضر در محل اما گفته که 150 نظامی اوکراینی در قبال آزادی 222 استقلال‌طلب آزاد شده‌اند.
«پیتر شلوموفسکی» یکی دیگر از خبرنگاران حاضر در محل اما، تعریف دقیق‌تری از جزئیات ارائه داده است؛ بر اساس گفته‌های وی زندانیان در گروه‌های 10 نفره مبادله شده‌اند، طرف اوکراینی زندانیان را با دست‌بند به محل آورده و دست آخر اینکه، اوکراینی ها مدعی‌اند که 5 نظامی به اسارت گرفته شده در میان اسرای آزاد شده نیستند.

مبادله زندانیان یکی از 12 بند پیمان آتش‌بس مینسک بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها