امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135329
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، رضوان نیلی پور از نویسندگان موفق کشورمان است که اخیرا چند کتاب از مجموعه‌های داستان‌های او علاوه بر ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، رضوان نیلی پور از نویسندگان موفق کشورمان است که اخیرا چند کتاب از مجموعه‌های داستان‌های او علاوه بر تجدید چاپ در کشورمان به زبان‌های دیگر نیز ترجمه و در دیگر کشورها منتشر شده است.

اخیرا کتاب «باران پشت شیشه» این نویسنده به چاپ پنجم و کتاب «کاش یادش بماند» به چاپ سوم رسیده است که هر دوی این کتاب‌ها به زبان آلمانی نیز برگردانده شده و ناشر ایرانی این کتاب‌ها انتشارات هزاره ققنوس است.

کتاب «کاش یادش بماند» مجموعه داستان‌های کوتاه این نویسنده است که توجه به موضوعات خانوادگی و اجتماعی و دستمایه قرار دادن وجوهی از فرهنگ عامه و سنتی ایرانی، از جمله ویژگی‌های این مجموعه داستان است.

همچنین کتاب «باران پشت شیشه» مجموعه‌ای از بیست و یک داستان کوتاه است که در سال‌های 81 و 82 و 83 برگزیده جشنواره‌های داخلی شدند و عناوین برخی از این داستان‌ها که همگی از تمی اجتماعی و لحنی ساده و صمیمی برخوردارند عبارت است از، دیوار، عشرت، بچه ماهی، آدمک‌های کاغذی، بوی خاک، گرگ و میش، صبح روز بعد.

همچنین داستان بلند «قبل از ساعت 25» که توسط انتشارات افراز منتشر شده است به زبان انگلیسی ترجمه و در لندن نیز چاپ شده است.

گفتنی است تا کنون از این نویسنده 6 کتاب منتشر شده است که جدیدترین آنها کتاب «وقتی لاک پشت‌ها پا در هوا شنا می‌کنند» است که با موضوعات تاریخی و اجتماعی داستان‌هایی را برای نوجوان روایت می‌کند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها