امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135335
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره اهمیت ...

آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره اهمیت مباحث وحدت در جهان اسلام عنوان کرد: در حال حاضر مهمترین برنامه‌های ما برای هفته وحدت متمرکز و برنامه‌ریزی شده است که از جمله آنها برپایی کنفرانس وحدت کشورهای اسلامی در تهران خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه سراسر کشور برنامه‌های وحدت را تجربه خواهد کرد، یادآور شد:  بیشتر برنامه‌ها در تهران و قم خواهد بود که در کنار کنفرانس وحدت تکریم از دو شخصیت بزرگ تقریبی جهان اسلام است یکی از این شخصیت‌ها امام موسی صدر است که مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

آیت‌الله اراکی در بخش دیگر سخنانش درباره اهمیت پیامبر اعظم (ص) و مباحث وحدت در جهان اسلام توضیح داد: یک جشنواره نیز با عنوان شعر رسول مهربانی پس از هفته وحدت و البته روزهای نزدیک به آن در قم برپا خواهیم کرد.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در ادامه یادآور شد: رونمایی از فیلم حضرت محمد (ص) با کارگردانی هنرمند کشورمان مجید مجیدی نیز در همین ایام صورت خواهد گرفت این کار بزرگی بوده که به امید خداوند در حال آماده سازی است و در هفته وحدت رونمایی می‌شود.

وی همچنین اظهار داشت: در شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها جشنواره‌ها و جشن‌های مفصلی با همکاری برجستگان شیعه و سنی کشور تدارک خواهیم دید که خوشبختانه فضای کشور را به سمت تقریب و وحدت و الفت بین شیعه و سنی سوق می‌دهد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها