امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13534
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 169
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه در تفسیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه در تفسیر اظهارات مقامات کاخ سفید در مورد تصمیم گیری برای کمک به مخالفان سوری به دلیل اینکه گویا دولت سوریه از سلاح شمیایی استفاده کرده است، اعلام کرد، تصمیم آمریکا برای تجهیز نظامی گروه‌های غیرقانونی مسلح در سوریه تنها باعث افزایش سطح خشونت‌ها در این کشور می‌شود.

لوکاشوویچ روز جمعه در بیانیه‌ای که در سایت رسمی وزارت خارجه روسیه قرار گرفت، یادآور شد: شکی نیست که تصمیم دولت آمریکا برای ارائه کمک‌های مضاعف به گروه‌های غیرقانونی مسلح که علیه دولت این کشور مبارزه می‌کنند، و تجهیز نظامی آنها تنها منجر به افزایش سطح خشونت‌ها علیه مردم سوریه خواهد شد. بویژه انکه این مسئله در حالی رخ می‌دهد که تلاش می‌شود تا منطقه پرواز ممنوع نیز برفراز آسمان سوریه نیز بوجود آید و وعده داده شده تا گروه‌های مخالف سوریه به سلاح، آنهم از نوع سنگین مجهز شوند.

به عقیده این دیپلمات بلندپایه روس، تنها نتیجه چنین تصمیم گیری‌های غیراصولی تشدید وخامت اوضاع در سوریه است که در حقیقت برخلاف توافقات 7 ماه مه سال 2013  روسیه و آمریکا در خصوص تلاش مشترک برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی برای کمک به حل و فصل سیاسی  بحران در این کشور است.

لوکاشوویچ یادآور شد: روسیه همچنان اصرار دارد که به این وظیفه پایبند بوده و به تلاش خود برای برگزاری کنفرانس سوریه ادامه دهد.

به گفته وی، این در حالی است که اوضاع پیرامون اطلاعات مربوط به استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه بسیار نگران کننده است، بویژه در شرایطی که تروریست‌هایی در خاک ترکیه و عراق دستگیر شده‌اند که گازهای فلج کننده و مسوم کننده در اختیار داشته و قصد ورود به خاک سوریه را داشتند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: واضح است که موضوع استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه باید مورد بررسی دقیق، آنهم تحت نظارت سازمان ملل متحد قرار بگیرد. ولی متاسفانه تحت فشارهای برخی کشورها، دفتر سازمان ملل هنوز در خصوص استفاده از سلاح شیمیایی در تاریخ 19 ماه مارس سال جاری در شهر حلب سوریه اقدامی نکرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها