امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13535
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "بن رادز" معاون مشاور رئیس‌جمهوری آمریکا در مسائل امنیتی روز جمعه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "بن رادز" معاون مشاور رئیس‌جمهوری آمریکا در مسائل امنیتی روز جمعه اعلام کرد که کاخ سفید برغم اینکه مقامات مسکو تاکید کرده اند که ادعای واشنگتن در این خصوص که دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده، متقاعد کننده نیست، همچنان به تلاش خود برای متقاعد کردن روسیه ادامه خواهد داد.

این مقام کاخ سفید به خبرنگاران گفت: ما به بحث در این خصوص با طرف روسی ادامه خواهیم داد. ما اطلاعاتی موثقی در اختیار داریم که زمان و مکان این مسئله را ثابت می کند و در مورد اینکه رژیم بشار اسد از ساح شیمیایی استفاده کرده، اطمینان داریم.

به گفته وی، برغم آنکه ما با مقامات مسکو در این خصوص اختلاف نظر جدی داریم، ولی هر دو طرف به همکاری خود در این زمینه ادامه خواهند داد و هر دو کشور علاقه مندند تا به مشارکت خود در زمینه مبارزه با تروریسم ادامه دهند.

این در حالی است که "میخائیل مارگلییف" رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون(سنای) روسیه تاکید کرد که اطلاعاتی که آمریکا در مورد استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی ارائه داده، متقاعد کننده نیست.

وی در تفسیر اظهارات روز پنج شنبه معاون مشاور امنیت ملی "باراک اوباما" در این رابطه، گفت: روسیه همچنان اصرار دارد که لازم است تا سازمان ملل متحد در خصوص بکارگیری سلاح شیمیایی در سوریه تحقیقات دقیق انجام دهد تا روشن شود که دقیقا کدام طرف از این نوع سلاح‌ها استفاده کرده است و مقامات دمشق هم برای همکاری در این زمینه اعلام آمادگی کرده است.

ضمن اینکه "یوری اوشاکوف" مشاور رئیس‌جمهوری روسیه نیز در این رابطه به خبرنگاران گفت: کمک نظامی آمریکا به مخالفان در سوریه که مقامات واشنگتن به بهانه استفاده دمشق از سلاح شیمیایی، از آن صحبت می کنند، کمکی به برگزاری کنفرانس بین المللی برای حل و فصل سیاسی مناقشه در سوریه نخواهد کرد.
 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها