امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135379
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۶
تعداد بازدید: 52
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جیمی کارتر» رئیس‌جمهور اسبق آمریکا روز جمعه در یادداشتی در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جیمی کارتر» رئیس‌جمهور اسبق آمریکا روز جمعه در یادداشتی در روزنامه « واشنگتن‌پست»، به انتقاد از سیاست اعمال تحریم‌ علیه کشورها پرداخته و نوشته است که این رویکرد نتوانسته واشنگتن را به اهداف خود برساند.

کارتر در ابتدای این یادداشت با اشاره به سفرهایش به کشورهای تحریم‌شده نظیر کوبا و کره شمالی، اعمال تحریم را «راهبردی بیرحمانه» علیه «مردم بی‌گناه فارغ از تنش‌های بین‌المللی» توصیف کرده و نوشته است: «اعمال تحریم علیه رژیم‌های ناخوشایند، در اغلب موارد ناکارآمد بوده و می‌تواند غیرسازنده باشد.»

رئیس‌جمهور اسبق ایالات متحده در ادامه نوشته است که در سفر به کوبا مشاهده کرده که اعمال تحریم، مردم عادی را تحت فشار قرار داده، اما در رویکردهای حکومت این کشور تغییری ایجاد نکرده و علاوه بر این، موجب افزایش تنفر و احساسات ضدآمریکایی در این کشورها شده است.

وی در ادامه به وضعیت کره شمالی پرداخته و نوشته است: «ایالات متحده از 64 سال قبل، از ابتدای جنگ کره، تحریم‌هایی را علیه کره شمالی اعمال و آن‌ها را با قوت اجرایی کرده و از هیچ تلاشی برای محدود کردن یا ضربه زدن به اقتصاد این کشور دریغ نکرده است.»

به گفته کارتر، این تحریم‌ها تنها موجب فشار شدید بر مردم کره شمالی شده و نتوانسته واشنگتن را به اهداف خود برساند. رئیس‌جمهور اسبق آمریکا که خود نیز نقش مهمی در گسترش دایره تحریم‌ها علیه کشورهای مختلف داشته، در پایان تحریم‌ها به شکل کنونی را رد کرده و نوشته است که اگر نیاز به تحریم کشوری باشد، این اقدام باید از طریق محدود کردن سفرهای خارجی یا مسدود کردن حساب‌های خارجی کشور صورت گیرد، و نه به شکلی که وضع زندگی مردم کشورها را تضعیف کند.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا دو هفته قبل در اقدامی از پیش اعلام‌نشده، طی نطقی تلویزیونی، تحریم‌های اعمال‌شده علیه کوبا را «شکست‌خورده» خواند و سیاست واشنگتن در قبال هاوانا را «تاریخ‌مصرف‌گذشته» توصیف کرد (جزئیات بیشتر). وی با این حال، تنها دو روز بعد قانونی را به امضا رساند که این کشور را به سمت اعمال تحریم‌های بیشتر علیه روسیه پیش می‌برد (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها