امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135398
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۷
تعداد بازدید: 161
«حیدر الشرع» نماینده پارلمان بین‌المللی امنیت و صلح عراق در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد ...

«حیدر الشرع» نماینده پارلمان بین‌المللی امنیت و صلح عراق در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد تاکید کرد: اطلاعات دقیقی در دست است که تاکید می‌کند طارق الهاشمی معاون سابق رئیس جمهور عراق در حال سربازگیری از بین عراقی‌ها و ترک‌ها در ترکیه و اعزام آنها به عراق و سوریه برای پیوستن به گروهک تروریستی داعش است و این علاوه بر حمایت‌های مالی الهاشمی از داعش است.

طارق الهاشمی که از چنگال عدالت در عراق فرار کرده و به اقدامات تحریک آمیز علیه ملت عراق در تلاش برای شعله ور کردن آتش فتنه مذهبی ادامه می‌دهد در سال 2012 پس از محکوم شدن از سوی یک دادگاه عراقی به اعدام به سبب اداره کردن تیمهای اعدام در دوره‌ای که معاون جلال طالبانی رئیس جمهوری سابق عراق بود، محکوم شده است.

نماینده پارلمان بین‌المللی امنیت و صلح افزود: طارق الهاشمی، امروز به هر طریقی به دنبال ناامن کردن منطقه و حمایت مستقیم از تروریست‌هاست و ما ادله‌ای در این زمینه در اختیار داریم که حمایت طارق الهاشمی از داعش را تایید می‌کند.

وی افزود: معاون فراری رئیس جمهور سابق عراق پس از سربازگیری از میان جوانان عراق و ترکیه آنها را از خاک ترکیه وارد عراق می‌کند و ما در این باره اسامی و اطلاعات دقیقی را در اختیار داریم.

شخصیت‌های حامی تروریسم در عراق دستگیر و محاکمه شوند

نماینده پارلمان بین‌المللی امنیت و صلح با اشاره به عدم جدیت دولت عراق در تعامل با قضیه طارق الهاشمی گفت: این قضایا باید به اینترپل واگذار شود تا وی را دستگیر و محاکمه کنند.

حیدر الشرع گفت: همه تفاصیل حکایت از دخالت طارق الهاشمی و بسیاری دیگر از شخصیت‌ها در عملیات‌های تروریستی در عراق و حمایت آنها از تروریسم دارد و دولت عراق باید از دیوان کیفری بین‌المللی بخواهد که حامیان تروریسم در عراق را در فهرست شخصیت‌هایی وارد کند که به کشتار جمعی غیرنظامیان متهم هستند و این درخواست از سازمان ملل شده است.  

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها