امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۰۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13540
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، «نایف حواتمه» و هیئت همراه وی در دیدار با «رأفت شحاته» اوضاع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، «نایف حواتمه» و هیئت همراه وی در دیدار با «رأفت شحاته» اوضاع فلسطین بویژه پرونده آشتی و تحولات سیاسی را بررسی کرد.

حواتمه پس از این دیدار گفت که از شحاته درخواست کرده است تا مصر ایفای نقش خود را برای پایان دادن به دودستگی‌ها و تحقق وحدت ملی از طریق اجرای توافق ملی امضا شده در قاهره و دیگر توافقات فلسطینیان، ازسر گیرد.

وی افزود که پیشنهادات جدیدی برای پایان دادن به دودستگی‌ها مبنی بر اعلام تشکیل دولت واحد فلسطینی به جای دولت تشکیلات خودگردان و حماس در غزه و نیز سازوکارهایی برای بازسازی موسسات تشکیلات خودگردان و سازمان آزادی‌بخش ارائه کرده است.

وی تصریح کرد که طرف مصری بر نظارت قاهره بر گفت‌وگوی فلسطینیان برای تسریع روند پایان دادن به دودستگی‌ها و اعلام دولت واحد ملی به ریاست «محمود عباس» ادامه خواهد داد.

حواتمه همچنین اظهار داشت که قطعنامه سازمان ملل مبنی بر به رسمیت شناختن دولت فلسطین در مرزهای سال 1967 به پایتختی قدس اشغالی که در تاریخ 29 نوامبر 2012 صادر شد، اساس سیاسی و قانون بین‌المللی برای راه‌حل‌های سیاسی و مذاکرات فلسطینی-اسرائیلی به منظور برون رفت از دایره مذاکرات بیهوده است که طی 20 سال گذشته به بن‌بست رسیده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار