امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135403
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۷
تعداد بازدید: 150
احمد توکلی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در واکنش به اظهارات ...

احمد توکلی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت در برداشت 4/1 میلیاردی از صندوق توسعه ملی و درخواست سخنگوی دولت برای ارائه استنادات در این خصوص اظهارداشت: این اتهام در گزارش دیوان محاسبات گزارش شده است و اگر نمایندگان مجلس نتوانند به گزارش‌های دیوان محاسبات که استحکام قانونی لازم را دارد استناد کنند باید در دیوان محاسبات بسته شود.

وی ضمن تشریح عملکرد دیوان محاسبات در رسیدگی به تخلفات خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس بر اساس گزارش‌های دیوان محاسبات حق استناد دارند و این دولت است که باید به اتهامات خود پاسخ دهد.

توکلی ادامه داد: دیوان محاسبات با بررسی‌های کارشناسی به این تخلفات پی برده و پس از تشکیل پرونده، آن را به دادسرای دیوان فرستاد و دادیار ایراد را وارد دانسته و دادستان با قبول این نظر، پرونده را برای صدور رأی به هیأت مستشاری فرستاده است و بزودی با نظر مستشاران در این باره تصمیم گرفته می‌شود بنابراین این گزارش سندیت دارد و حق استناد را نه تنها برای نمایندگان مجلس بلکه برای آحاد ملت نیز ایجاد می‌کند، تصریح کرد: دولت است که باید نسبت به این امر پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه گزارش‌های دیوان محاسبات در صحن علنی مجلس قرائت می‌شود، اظهارداشت: گزارش‌‌ دیوان محاسبات مبنی بر برداشت بودجه 4/1 میلیاردی از منابع صندوق توسعه ملی در صحن علنی مجلس قرائت می‌شود و حق بازخواست را به نمایندگان ملت و مردم از دولت می‌دهد و از نظر قانونی این اتهام مسلم است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اینجاست که باید دولت از خود دفاع کند و ما وظیفه داریم دفاعیات دولت را در این زمینه استماع کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها