امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135424
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 79
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی معاون امور هنری در جلسه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی معاون امور هنری در جلسه معارفه اردشیر صالح‌پور که شنبه 6 دی ماه با اشاره به اینکه در حال حاضر بیشترین انرژی اداره کل هنرهای نمایشی بر جشنواره تئاتر فجر متمرکز است، گفت: امیدواریم انتصاب دبیر جشنواره به سرپرستی اداره کل نمایشی به نفع تئاتر کشور باشد.

در این جلسه معاون امور هنری بر انسجام خانواده تئاتر کشور برای به انجام رساندن رسالت اصلی خود که همانا کمال‌گرایی جامعه است تاکید کرد و گفت: نباید هنرمندی از اهالی تئاتر در تصمیم‌گیری‌ها حذف شود.

مرادخانی به مشکلات بودجه‌ای معاونت امور هنری اشاره کرد: با وجود تمامی تنگناهای مالی، در سال جاری به بخش تئاتر توجه مالی بیشتری شده است. برگزاری جشنواره‌هایی همچون تئاتر عروسکی و پرداخت بدهی‌های سال‌های گذشته اهالی تئاتر مشکلات بودجه  را بیشتر کرد، ولی باید این کم و کاستی‌ها را در حوزه دولت تحمل کنیم.

معاون امور هنری بر بازگشت دولت به مسئولیت ذاتی خود یعنی سیاستگذاری‌،‌ حمایت و هدایت تاکید کرد و گفت: در سال‌های گذشته حمایت تبدیل به تولیدگرایی در دولت شد و باید با معماری فرهنگی این ساز و کار را اصلاح کنیم.

وی خطاب به صالح‌پور در مورد برگزاری هر چه بهتر جشنواره تئاتر و تدام سیاست‌های اصلی آن افزود: سیاست اصلی جشنواره فجر ایجاد جریانی جدید و معرفی استعدادهایی است که در آینده تبدیل به افراد صاحب‌نظر در آن حوزه شوند. همچنین تکریم بزرگان باید به عنوان سیاست‌های اصول اولیه اداره کل امور هنرهای نمایشی تداوم داشته باشد.

مرادخانی تعامل و همدلی با اهالی تئاتر و همچنین تشکیل شوراهای سیاستگذاری با حضور اساتید و مدیران قبلی این حوزه را از سرپرست جدید اداره کل امور هنرهای نمایشی خواستار شد.

اردشیر صالح‌پور نیز در این جلسه با بیان اینکه امیدوارم شایستگی اعتماد و حسن نیت واگذاری این مسند را داشته باشم گفت: بدنه اداری هنرهای نمایشی را افراد توانمندی تشکیل می‌دهند که می‌توانند به خوبی این حوزه را مدیریت کنند. جشنواره فجر استراتژیک‌ترین مساله تئاتر کشور است و امیدوارم با این تصمیم شاهد برگزاری با طراوت این رویداد با انرژی مضاعف و اختتامیه‌ای باشکوه باشیم.»

در انتهای این مراسم که با حضور مدیران معاونت امور هنری و اداره کل امور هنرهای نمایشی برگزار شد. علی مرادخانی طی حکمی اردشیر صالح‌پور را با حفظ سمت دبیری سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به عنوان سرپرست موقت اداره کل امور هنرهای نمایشی منصوب کرد.

در حکم مرادخانی آمده است: ضمن تشکر از قبول زحمت، نظر به ضرورت ساماندهی امور جاری در اداره کل هنرهای نمایشی تا تعیین مدیرکل، ‌به موجب این حکم به عنوان "سرپرست اداره کل هنرهای نمایشی" منصوب می‌شوید. بدیهی است همکاران گرامی مساعدت بایسته و همکاری لازم را به جناب‌عالی معمول خواهند داشت.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها