امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۲۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135430
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری، روز شنبه در دیدار اودیسه نورهیم سفیر جدید نروژ در کشورمان با اشاره به وجود زمینه‌ها و ظرفیت‌های فراوان برای سرمایه‌گذاری در ایران گفت: ما از حضور، همکاری و سرمایه‌گذاری تمام اعضای اتحادیه اروپا از جمله نروژ در بخش‌های اقتصادی و فرهنگی استقبال می‌کنیم.
رئیس دفتر رئیس‌جمهور تصریح کرد: سیاست‌های ایران در مقوله‌های مختلف نظیر انرژی هسته‌ای، شفاف بوده است و هیچ نگرانی درباره فعالیت صلح‌آمیز ایران وجود ندارد.
نهاوندیان با بیان اینکه گفت‌وگوهای ایران و 1+5 نمی‌تواند تا ابد ادامه داشته باشد، با به نتیجه رسیدن مذاکرات در مدت زمان مشخص شده تأکید کرد و خواستار ایفای نقش بیشتر اعضای اتحادیه اروپا و نروژ در این زمینه شد.
رئیس دفتر رئیس‌جمهور از حضور بخش خصوصی دو کشور در عرصه‌های اقتصادی نظیر نفت و گاز و شیلات استقبال کرد و گفت: دو کشور می‌توانند در زمینه تبادل دانشجو، توسعه فعالیت‌های تحقیقاتی و علمی همکاری‌های گسترده‌ای داشته باشند.
سفیر جدید نروژ با اشاره به علاقمندی بخش‌ها و شرکت‌های مختلف کشورش برای حضور در ایران گفت که در مدت مأموریتش در تهران تلاش خواهد کرد تا همکاری‌های دوجانبه بیش از پیش گسترش یابد.
اودیسه نورهیم با استقبال از توسعه فعالیت‌های دانشگاهی و تحقیقاتی گفت: این بخش‌ها نقطه شروع مناسبی برای توسعه مناسبات فی‌مابین می‌باشد.
وی همچنین دیدگاه‌های کشورش در مورد مسایل مختلف نظیر کاهش قیمت نفت و مسایل منطقه را تبیین کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار