امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۲۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135442
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در حاشیه رزمایش بزرگ محمد رسول‌الله(ص) ارتش پس از شلیک موفق 3 فروند موشک پدافند ...

امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در حاشیه رزمایش بزرگ محمد رسول‌الله(ص) ارتش پس از شلیک موفق 3 فروند موشک پدافند هوایی شلمچه، در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به منطقه رزمایش، جزئیات بیشتر شلیک این موشک‌ها را تشریح کرد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: 2 فروند هواپیمای بدون سرنشین کوچک به عنوان هدف در منطقه حاضر شده بودند که اولین موشک شلمچه هدف اول را در فاصله 26 کیلومتری و دومین موشک نیز پهپاد دوم را در فاصله 18 کیلومتری مورد اصابت قرار داد.

وی با بیان اینکه ما از زمان و جهت حرکت این 2 پهپاد مطلع نبودیم، اظهار داشت: پس از شلیک دوم که دوستان کار را تمام شده می‌دانستند، پهپاد سوم بدون اطلاع قبلی وارد منطقه شد که البته نیروهای پدافند غافلگیر نشدند و بلافاصله با شلیک موشک سوم این پهپاد را هم در فاصله 32 کیلومتری مورد هدف قرار دادند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی اظهار داشت: این نشان‌دهنده آمادگی و بیداری 24 ساعت کارکنان ماست که به هیچ عنوان غافلگیر نشده و از سناریوی غیرمنتظره نیز سربلند بیرون ‌آمدند.

اسماعیلی تصریح کرد: امروز سامانه بومی مرصاد با به کارگیری موشک ایرانی شلمچه گل کاشت و بار دیگر آمادگی پدافند هوایی را به نمایش گذاشت.

اسماعیلی افزود: امروز آمادگی ما به حدی است که همه دشمنان می‌دانند آسمان ایران امن است و هر هواپیمایی چه با سرنشین باشد مانند هواپیمای ایساف و چه بدون سرنشین مانند پهپاد هرمس و یا آرکیو 170 اگر بدون اجازه وارد فضای ما شوند مورد هدف قرار گرفته و یا نشانده خواهند شد.

به گزارش فارس، امروز در سومین روز رزمایش بزرگ محمدرسول‌ الله(ص) ارتش که با محوریت پدافند هوایی برگزار شد سه فروند موشک بومی شلمچه از سامانه مرصاد شلیک شدند.

بنابراین گزارش تا پیش از این از موشک هاگ در سامانه مرصاد استفاده می‌شد اما با همت متخصصان پدافند هوایی و صنعت دفاعی و طراحی و ساخت موشک شلمچه ازاین پس این موشک در سامانه مرصاد به کارگیری می‌شود. این برای اولین بار بود که سامانه مرصاد اقدام به شلیک موشک شلمچه کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها