امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135451
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به تحویل ...

حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به تحویل یک مجسمه به عنوان جام شیردال در سال گذشته از سوی آمریکایی‌ها به ایران اظهار داشت: سازمان میراث فرهنگ باید دقت داشته باشد که در بازگرداندن میراث کشور، اشیای تقلبی را به عنوان میراث اصلی در اختیار جمهوری اسلامی قرار ندهند.

وی افزود: کارشناسی و شناسایی دقیق سازمان میراث فرهنگی در بازگرداندن اشیای تاریخی ضرورت کار میراث فرهنگی است و اگر کار به گونه‌ای باشد که تقلبی بودن این اشیا مدتی پس از تحویل آنها روشن شود، با حیثیت جمهوری اسلامی بازی‌ می‌کند و لازمه جلوگیری از این اقدام، دقت سازمان میراث فرهنگی در نقل و انتقال این اشیا است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: میراث هزاران ساله کشور، میراث فرهنگی ماست که هم از بعد اقتصادی و هم در سابقه فرهنگی کشور ما نقش‌آفرین است و شاید یکی از مهم‌ترین منابع درآمدی کشور از طریق گردشگری و بازدید از میراث فرهنگی باشد.

سالک همچنین تصریح کرد: مسئولان سازمان میراث فرهنگی باید از این امانت نسل‌های گذشته، با قدرت حفاظت کنند و در صیانت از آن کوشا باشند.

نماینده اصفهان در پایان یادآور شد: اشیای میراث فرهنگی به غارت رفته توسط دشمنان باید به کشور بازگردانده شود و این کار، رسالت سازمان میراث فرهنگی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها