امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135455
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی ...

حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره اهدای شیردال تقلبی به مسئولان کشور به عنوان نماد حُسن نیت آمریکا به تقلبی بودن جام شیردال، اظهار داشت: دولت به جای نگرانی برای میدان امیرچخماق یزد، به جای اینکه جلوی تدفین شهدا در این میدان را بگیرد، بهتر است مراقب باشد که مانند جام شیردال، آمریکایی‌ها سرش کلاه نگذارند و شیردال تقلبی به او ندهند.

وی افزود: دولت باید تلاش کند همانطور که در بازگرداندن برخی از اشیای عتیقه ایرانی و تاریخی ما از فرانسه پیگیری‌های حقوقی سی و چند سال داشت، با پیگیری حقوقی جام شیردال اصلی را به کشور بازگرداند.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در ادامه تصریح کرد: دومین نکته این است که دولت باید بابت این کلاهبرداری از آمریکا شکایت کند، چرا که ارائه جام شیردال تقلبی به دولت ایران کلاه‌گذاری رسمی آمریکا بر سر میراث فرهنگی ما بوده است.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها با ارائه یک شیردال تقلبی سر میراث فرهنگی ما کلاه گذاشتند، تأکید کرد: اگر مسئولان میراث فرهنگی از تقلبی‌بودن این جام شیردال خبر داشتند که باید پاسخگو باشند که چرا با پذیرفتن یک شیء تقلبی بعد از سفر روحانی به نیویورک مارش پیروزی زدند مبنی بر اینکه ما به آمریکا رفتیم و آنجا چنین اتفاق بزرگی افتاده است.

رسایی خاطرنشان کرد: اگر هم خبر نداشتند و آمریکا سرشان کلاه گذاشته، به مجامع بین‌المللی شکایت کنند و مراقب باشند که کلاه‌گذاری آمریکا بر سر برخی از نهادها فقط به شیردال خلاصه شود و این کلاه‌گذاری در جای دیگری اتفاق نیفتد، ما نگرانیم چنین کلاه‌گذاری‌های بزرگی در جاهای مهمتری مانند انرژی هسته‌ای و توافقنامه نهایی توسط آمریکایی‌ها انجام شود.

وی یادآور شد: ارائه جام شیردال تقلبی به میراث فرهنگی ایران نشان می‌دهد که حتی در جاهای دیگر هم نمی‌شود به آمریکایی‌ها اعتماد کرد، شیردال مسئله کوچکی است ولی حکایت از یک واقعیت بزرگ می‌کند که آمریکا به دنبال استعمار و بهره‌برداری از حقوق ملت‌ها و توانایی‌های آنها هستند، ارائه جام شیردال تقلبی به میراث فرهنگی ایران در سفر روحانی به نیویورک نمونه کوچکی از این بی‌اعتمادی‌هاست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار