امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135458
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و معاونت برنامه‌ریزی و راهبردی رئیس‌جمهور در ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و معاونت برنامه‌ریزی و راهبردی رئیس‌جمهور در گفت‌ وگویی که در اختیار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; قرار داد با بیان اینکه برداشت 4.1 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی نادرست است، اظهارداشت:‌ مگر می‌شود 4.1 میلیارد دلار از صندوقی برداشت کرد که زیر نظر هیأت امنایی متشکل از سه قوه اداره می‌شود و مجلس هم در این صندوق نماینده دارد که آن نماینده، حق رأی هم دارد.

سخنگوی دولت تأکیدکرد: کسانی که این موضوع را بر مبنای گزارش غیر قطعی دیوان محاسبات اعلام کرده‌اند، باید از پیشگاه ملت عذرخواهی کنند.

وی در ادامه از رسانه‌ها و افرادی که بر پایه یک گزارش غیر قطعی و اولیه، چنین مطلبی را بیان کردند، درخواست کرد تا اسنادشان را ارایه نمایند تا در نهایت ببینیم چه کسانی به خاطر تشویش اذهان عمومی باید از ملت عذرخواهی کنند.

سخنگوی دولت در عین حال موضوع حساب‌سازی را هم نادرست عنوان کرد و گفت: ما 4.1 میلیارد دلار فرآورده‌های نفتی فروختیم و بانک مرکزی به ازای این مقدار فروش با اجازه قانونی، معادل آن را به حساب خزانه و به حساب صندوق هم ریخت، دیوان محاسبات نیز در گزارشش همین را بیان کرد که دولت این 4.1 میلیارد دلار را که از محل فروش فرآورده‌های نفتی بود را به ریال تبدیل کرد.

وی با تأکید بر اینکه معادل ریالی این رقم 10 هزار میلیارد تومان است که از آن هم سهم صندوق را پرداخت کرد، افزود: این هم آن چیزی بود که مربوط به پیش پرداخت فاینانس‌ها بود و هم 14.5 درصد به شرکت نفت برای سرمایه گذاری‌ها تعلق گرفت و مقداری هم باید به خزانه واریز می‌شد.

نوبخت همچنین گفت: آن مبلغی که به حساب ما آمد هم به طرح های عمرانی اختصاص یافت و سرمایه گذاری انجام شد تا بتوانیم رشد اقتصادی را فراهم کنیم.

سخنگوی دولت با تأکید بر اینکه 10 هزارمیلیارد تومان کل عدد بود که 26 درصد مربوط به صندوق توسعه ملی و 2 درصد مربوط به عیدانه است که دولت قبل عیدی داده، افزود: ما در حال بازگرداندن آن بدهی به خزانه هستیم، 14.5 درصد شرکت نفت برداشت کرد و بقیه هم ریالی شد که به خزانه آمد.

وی گفت: سوالم این است در این شرایطی که دشمن از جهتی ما را تحریم کرده و مایل نیست از منابع نفتی حتی آن هایی که فروختیم را استفاده کنیم، با همه این مصایب، دولت با تدبیر عمل می‌کند، عده‌ای هم اینگونه عمل می‌کنند که من برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم، دوستان منصفی هستند اطلاعاتشان ضعیف است.

نوبخت در پایان با بیان اینکه دعوت می‌کنم در حضور جامعه رسانه‌ای کشور مدارکشان را ارایه کنند، خاطرنشان کرد: ما هم مدارکمان را ارایه می کنیم، آن گاه می‌بینیم چه کسانی باید از مردم عذر خواهی کنند و از دولت هم باید عذر خواهی کنند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها