امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135470
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، بر اساس مصوبه هیأت وزیران، استاندار فارس به ترکیب اعضای ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، بر اساس مصوبه هیأت وزیران، استاندار فارس به ترکیب اعضای کارگروه ملی زیارت اضافه شد.

در شهریور ماه سال جاری، هیأت وزیران تصویب کرده بود که به منظور توسعه و تعمیق زیارت و ترویج فرهنگ رضوی و اتخاذ تصمیمات هماهنگ درخصوص امور فرهنگی، عمرانی، زیربنایی و زیرساخت ها در امور زائران در مقیاس ملی و بین المللی کارگروهی با مسئولیت معاون اجرایی رئیس جمهور تشکیل شود.

اعضای این کارگروه در حال حاضر شامل وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی، کشور، راه و شهرسازی، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، استاندار خراسان رضوی، استاندار قم و استاندار فارس است.

وزارت کشور پس از اضافه شدن استاندار قم به ترکیب کارگروه یادشده، با توجه به وجود بارگاه ملکوتی حضرت احمد بن موسی(ع) (شاهچراغ) در شهر شیراز و نامگذاری این شهر توسط مقام معظم رهبری به عنوان سومین حرم اهل بیت (علیهم السلام) و نظر به صراحت حکم ماده (12) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب 1389 مبنی بر استفاده بهینه از ظرفیت معنوی اماکن مذهبی از جمله شهر شیراز، پیشنهاد الحاق استانداری فارس به ترکیب اعضای کارگروه مذکور را ارایه کرد که هیئت وزیران با این پیشنهاد موافقت کرد.

همچنین طبق بند(2) این مصوبه، تصمیمات کارگروه یادشده برای تصمیم گیری نهایی به هیأت وزیران ارسال می‌شود.

متن این مصوبه به شرح زیر است:

1- در بند (1) بعد از عبارت "استاندار قم" عبارت "و استاندار فارس" اضافه می‌شود.

2- در بند (2) عبارت "در صورت لزوم" حذف می‌شود.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، این مصوبه را در تاریخ 27/9/1393 برای اجرا به معاونت اجرایی رئیس جمهور ابلاغ کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها