امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۶:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135472
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زاهدان به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، سعید محمودی گفت: ماموران اجرایی اداره ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زاهدان به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، سعید محمودی گفت: ماموران اجرایی اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر با کنترل‌های نامحسوس و همکاری همیاران حفاظت محیط زیست و مردم محلی توانستند بزرگ‌ترین تله‌گذاری زنده‌گیری پرندگان را کشف کنند.

وی افزود: به دلیل تله‌گذاری شکارچیان زنده‌گیری هوبره در منطقه وسیعی از دشت‌های ایرانشهر، جلگه و دلگان دام‌های آن‌ها در خطر بود که مردم منطقه بارها به این اداره مراجعه و شکایت کرده بودند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ماموران با همکاری یگان‌های اداره محیط زیست زابل، خاش و زاهدان، برای گشت، کنترل و جلوگیری از تخلفات شکار و صید به دشت‌های شهرستان دلگان، چاه‌علی، گرون، مندباغنیل و جلگه عازم شدند و با ایجاد گشت‌های شبانه‌روزی، احداث پست‌های دیده‌بانی نامحسوس و اقدامات کنترلی و اطلاع‌یابی از طریق همیاران محلی موفق شدند در مناطق یادشده بیش از سه هزار و 200 تله زنده‌گیری را کشف، جمع‌آوری و منهدم کنند.

وی افزود: ماموران توانستند حدود 20 کیلومتر دیواره گیاهی بریده شده را که به صورت دیوارهای چند صد متری تا چند کیلومتری برای به دام‌انداختن پرندگان و مخفی‌کردن دام‌ها در طبیعت ساخته بودند را معدوم کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همچنین طی یک سری تعقیب و گریز موفق به دستگیری یک نفر متخلف شکار غیرمجاز شدند و یک دستگاه موتورسیکلت و 150 تله زنده‌گیری از این فرد کشف و ضبط و فرد متخلف برای اقدامات بعدی تحویل مقامات قضائی ایرانشهر شد.

انتهای پیام/75009/م/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار