امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135482
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
محمد دیمه‌ور، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و با اشاره به ...

محمد دیمه‌ور، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و با اشاره به آمار جمعیتی دانش& zwnj;آموزان، اظهار داشت: خوشبختانه آمار جمعیت دانش‌آموزان ابتدایی رو به افزایش است به ویژه در پایه اول دبستان، این اتفاق رخ داده است.

وی افزود: در سال گذشته کل آمار دانش‌آموزان ابتدایی 7 میلیون و 18 هزار نفر بود.

دیمه‌ور به افزایش 200 هزار نفری جمعیت دانش‌آموزی در پایه اول ابتدایی نسبت به سال گذشته اشاره کرد و این موضوع را ارزشمند دانست.

وی با اشاره به اینکه 60 هزار مدرسه ابتدایی داریم، خاطرنشان کرد: از این تعداد حدود 5 هزار و 500 مدرسه امسال کلاس چند پایه هستند و 700 هزار دانش‌آموز در این کلاس‌های چند پایه تحصیل می‌کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا کلاس چند پایه در تهران وجود دارد؟»، گفت: ممکن است در حاشیه شهر تهران کلاس چند پایه وجود داشته باشد اما هر جایی که جمعیت دانش‌آموزی از حد نصاب پایین‌تر بیاید و با توجه به الزام در خصوص پوشش تحصیلی دانش‌آموزان، طبیعتاً کلاس‌های چند پایه تشکیل می‌شود.

وی افزود: در برخی جاها کلاس‌های چند پایه، کلاس‌های مختلط هم هستند و از دو جنسیت دختر و پسر هستند زیرا ضرورت است و اجتناب ناپذیر هستند.

دیمه‌ور ادامه داد: تصور می‌کنیم در سال تحصیلی جاری و با توجه به تصویب آیین نامه کلاس‌های چند پایه که به امضای رئیس جمهور هم رسیده و شیوه‌نامه اجرایی آن در آموزش و پرورش در حال تدوین است، امیدواریم شرایط خوبی برای کلاس‌های چند پایه رقم خورده شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها