امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135486
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
سهیلا کوشا در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به مشکلات و آسیب‌های اجتماعی زنان سرپرست خانوار گفت: ...

سهیلا کوشا در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به مشکلات و آسیب‌های اجتماعی زنان سرپرست خانوار گفت: متأسفانه تا کنون صحبت‌هایی که از سوی مسئولان در این زمینه صورت گرفته است تنها در حد حرف بوده و اقدام قابل توجهی تا کنون انجام نشده است.

وی با بیان اینکه اشتغال و درآمدزایی دغدغه اول زنان سرپرست خانوار است، گفت: بیمه زنان سرپرست خانوار می‌تواند کمک بزرگی برای آنها باشد و انتظار می‌رود دولت در این زمینه بسیار جدی‌تر وارد عمل شود و حرفها و وعده‌های داده شده را عملی کند.

این استاد دانشگاه افزود: ایجاد کارگاه‌های اشتغال برای این زنان هزینه چندانی برای دولت نخواهد داشت اما جلوی آسیب‌های فراوانی گرفته می‌شود و دولت باید بخشی از بودجه را به زنان سرپرست خانوار اختصاص دهد.

کوشا اظهار داشت: باید کارگاه‌های اشتغال این زنان با نظارت و مدیریت خود آنها انجام شود تا خواسته‌های نا معقول از آنها در محیط کار صورت نگیرد، استقلال اقتصادی و عدم نیازمندی این افراد مهمترین خواسته و مطالبه این گروه از دولت است و امیدوار هستیم یک گام فراتر از حرف بروند و وارد عمل شوند.

وی افزود: اگر خلأهای قانونی در این مسیر وجود دارد قوه مقننه باید ورود پیدا کند و هر چه سریعتر موانع و خلأهای قانونی را رفع کند تا دیگر کوتاهی‌ در این زمینه وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار