امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۸:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135491
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد ناظمی اردکانی در حاشیه همایش روز ملی ثبت احوال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا کنون بیش از 10 میلیون شناسنامه ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد ناظمی اردکانی در حاشیه همایش روز ملی ثبت احوال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا کنون بیش از 10 میلیون شناسنامه مکانیزه در کشور صادر شده است و دیگر از شناسنامه‌های قدیمی استفاده نمی& zwnj;شود.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور درباه ارائه کارت هوشمند ملی بیان داشت: برای ارائه کارت هوشمند ملی باید زیرساخت‌های آن فراهم شود که تا پایان سال نسبت به این مهم اقدام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تا کنون برای یک میلیون کارت هوشمند ملی صادر شده است گفت: صدور کارت‌های شناسایی قدیمی  متوقف شده است و امکانات لازم برای صدور کارت‌های هوشمند ملی مهیا شده است.

ناظمی اردکانی با تاکید بر اینکه کارت هوشمند ملی غیر قابل جعل است گفت: این کارت کاربرد شناسایی در فضای مجازی را دارد و از طریق امضای الکترونیک و اثر انگشت امکان اتصال به پایگاه ثبت احوال و سایر دستگاه‌های مرتبط را نیز دارد.

وی درباره بهره‌بردای کامل از کارت هوشمند ملی بیان داشت: استفاده از این کارت زمانی میسر می شود که زیرساخت‌های الکترونیکی آن تامین شده باشد.

ناظمی اردکانی در پاسخ به این پرسش که افرادی که در کشور کارت ملی دریافت نکرده‌اند گفت: در حال حاضر با شماره ملی تمامی ایرانیان می‌توانند احراز هویت شوند و در دفاتر و شعبات نیازی به ارائه شناسنامه نیست.

وی بیان داشت: بر اساس برآورد سازمان ثبت احوال 600 هزار نفر تا به امروز کارت ملی را دریافت نکرده‌اند که تا پایان سال به این افراد مهلت داده می‌شود که کارت ملی خود را دریافت کنند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور بیان داشت: در صورتی که این افراد از دریافت کارت امتناع کنند لیست آنها برای حذف از یارانه  به سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارسال خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها