امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135503
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‏‌آباد، پایگاه اینترنتی اطلاع رسانی «ترکمن پورتال» ترکمنستان، ضمن ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‏‌آباد، پایگاه اینترنتی اطلاع رسانی «ترکمن پورتال» ترکمنستان، ضمن انتشار این خبر به نقل از وزارت کشور ترکمنستان تصریح کرد: صدای مهیب ترقه‌های آتش بازی، آرامش مردم را به هم زده و به سلامت کودکان آسیب جدی می‌رساند.

این گزارش حاکی از آن است که پلیس ترکمنستان هم اکنون اقدامات گسترده‏‌ای را در زمینه مقابله با این پدیده و برخورد با عاملان واردات و توزیع مواد ترقه آتش بازی در این کشور به صورت گسترده آغاز کرده و این در حالی است که چند روز دیگر در این کشور آسیای مرکزی جشن‏‌های مردمی به مناسبت فرارسیدن سال نو میلادی برگزار خواهد شد.

این گزارش می‏‌افزاید: استفاده از ترقه‏‌های آتش بازی علاوه بر صدای غیر عادی و مهیب، کاربران را که بیشتر کودکان و نوجوانان هستند، دچار سوختگی و آسیب جدی جسمی می‏‌کند.

تقویم رسمی سالنامه ترکمنستان میلادی بوده و شب 31 دسامبر  هر سال همزمان با تحویل سال نو میلادی در این کشور به صورت گسترده جشن گرفته می‌شود و اوج استفاده از ترقه آتش بازی در این موقع صورت می‏‌گیرد.

ترقه و فشفشه‌ای مورد استفاده در ترکمنستان ساخته چین است اما در گزارش مذکور آمده‌ که برخی افراد سودجو، لوازم آتش بازی را در شرایط خانگی و دستی نیز تهیه و توزیع می‏‌کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار