امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۰۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135505
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
ابراهیم نکو در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره وضعیت مدیریت بحران کشور اظهار داشت: متاسفانه هر چقدر در قالب ستاد و تشکیلات مدیریت بحران ...

ابراهیم نکو در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره وضعیت مدیریت بحران کشور اظهار داشت: متاسفانه هر چقدر در قالب ستاد و تشکیلات مدیریت بحران اقدام می‌شود ولی آثار مثبتی را ندارد و در حوادث مشاهده می‌ کنیم کارآمدی این ستادها قابل قبول نیست.

نکو بیان داشت: در گذشته حوادثی مانند زلزله بم و سایر حوادث طبیعی را در کشور اتفاق افتاد ولی تجربیات لازم را برای مقابله با این بحران‌ها کسب نکردیم و در مواقع بحران به خوبی عمل نمی‌کنیم.

نکو با اشاره به اینکه کشور ما جزو کشورهای حادثه‌خیز در دنیا است، گفت: در صورتی که در بحران‌ها موازی‌کاری و ناهماهنگی مابین دستگاه‌های مختلف از بین نرود ما در حواث شاهد گسترش بحران هستیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: تا کنون هیچ تصمیمی قاطعی در رابطه با بافت‌های فرسوده در کلانشهرها گرفته نشده که قطعا در صورت زلزله بافت‌های فرسوده مشکل‌ساز خواهند شد و تلفات زیادی را در این بخش خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: دخالت دستگاه‌ها در مواقع بحران نه تنها در بهبود وضعیت کمکی نمی‌کند بلکه موجب ناکارآمدی مدیریت در بحران نیز می‌شود.

نکو درباره اعتبارات سازمان مدیریت بحران اظهار داشت:‌ باید در قالب اعتبارات تجدید نظری صورت بگیرد و اعتبارات لازم در اختیار سازمان مدیریت بحران برای برنامه‌ریزی در پیشگیری، مقاوم‌سازی، نوسازی و از بین رفتن بافت‌های فرسوده داشته باشیم.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: آموزش در مدیریت بحران مغفول مانده است و دولت باید برای پیگشیری و کاهش خسارات حوادث مترقبه اعتبارات ویژه‌ای را برای آموزش مردم در نظر بگیرد.

نکو یادآور شد: آموزش و اعتبارات کافی برای مدیریت بحران که در حد زنگ حادثه در مدارس است کفاف آموزش بحران را نمی‌دهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها