امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13552
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 75
عماد افروغ، نویسنده، جامعه‌شناس و استاد بازنشسته دانشگاه که اخیرا نیز مجموعه کتابش با عنوان «ما قال و من قال» از سوی مؤسسه همشهری منتشر و در ...

عماد افروغ، نویسنده، جامعه‌شناس و استاد بازنشسته دانشگاه که اخیرا نیز مجموعه کتابش با عنوان «ما قال و من قال» از سوی مؤسسه همشهری منتشر و در فرهنگسرای رسانه رونمایی شد، در گفت‌و‌گو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که مهمترین مطالبه‌اش از دولت آینده چیست،‌ گفت: عمل قاعده‌مند و کار کردن ضابطه‌مند مهمترین مطالبه‌ام است.

وی در ادامه افزود: توجه به آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران، اسیر توهم نشدن، پاسخگو بودن، توجه به نیازهای واقعی مردم داشتن و نیازهای کاذب برای جامعه نتراشیدن از دیگر اولویت‌های مطالباتم است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در دوره هفتم و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره اینکه چه کار فرهنگی در این روزها و سال‌ها بر زمین مانده، گفت: صراحتا بیان کنم که آنچه بر زمین مانده خود فرهنگ است، به یک معنا اگر نگاه فرهنگی بود که شاید مسایل سیاسی و اقتصادی ما هم حل شده بود.

*اگر کسی فرهنگی نباشد، انقلابی هم نیست

افروغ اظهار داشت: بحث من این است، فرهنگ را نباید به عنوان امر جزئی نگاه کرد و مورد تشریح قرار داد. همچنین فرهنگ را نباید با کالاهای فرهنگی نیز یکی دانست. فرهنگ روح انقلاب است اگر کسی فرهنگی نباشد بالتبع اخلاقی هم نیست و در نهایت وجه ممیزه انقلاب اسلامی را هم درک نکرده است.

وی در پایان در پاسخ به این سؤال خبرنگار فارس که مهمترین نقاط قوت و ضعف دولت نهم و دهم چیست، پاسخی نداد و گفت: اجازه دهید فعلا وارد این بحث‌ها نشویم، بعدها درباره‌اش صحبت می‌کنیم.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها