امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135521
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منابع آگاه دولتی اردنی اعلام کردند که امان مذاکرات غیر مستقیم با داعش را برای آزادی «معاذ

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منابع آگاه دولتی اردنی اعلام کردند که امان مذاکرات غیر مستقیم با داعش را برای آزادی «معاذ الکساسبه» خلبان نیروی هوایی این کشور که در اسارت این گروهک تروریستی است را آغاز کرده است.
شبکه خبری «الجزیره»، گزارش داد که از روز چهارشنبه گذشته که این خلبان اردنی به دست داعش افتاده کمیته بحرانی برای آزادی وی با حضور فرماندهان ارشد نیروهای مسلح اردن شکل گرفته است.
بر اساس این خبر اردن در طول چند روز گذشته از طریق عشایر و قبایل عراقی به دنبال میانجیگری برای آزادی الکساسبه بوده است.
کارشناسان اردنی اعلام کردند که با توجه به اطلاعات قابل توجهی که سازمان‌های امنیتی اردنی از داعش به دست آورده‌اند، بعید نیست نهادهای امنیتی اردنی از جمله سازمان اطلاعات این کشور مسئولیت مذاکره با داعش را به صورت مستقیم در دست بگیرند.
پایگاه خبری «السبیل»، نیز به نقل از یک منبع آگاه سلفی اردنی گزارش داد که در صورت آمادگی داعش برای مذاکره با اردن جریان سلفی اردن آماده است تا به عنوان واسطه در این میان به آزادی خلبان اردنی کمک کند.
چهارشنبه هفته گذشته در پی سقوط یک جنگنده اردنی که در چارچوب ائتلاف آمریکایی علیه داعش مواضع این گروهک تروریستی در سوریه را هدف قرار داده بود،‌ خلبان این جنگنده که اردنی است به وسیله داعش به اسارت گرفته شده است.
اردن رسانه‌های این کشور را وادار کرده تا پوشش گسترده‌ای از این حادثه نداشته باشند.
انتهای پیام/ب  

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها