امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135527
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، طوفان سهمگینی در مالزی جان 5 نفر را گرفت و 100 هزار نفر دیگر را بی خانمان ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، طوفان سهمگینی در مالزی جان 5 نفر را گرفت و 100 هزار نفر دیگر را بی خانمان کرد.

روزنامه ایندیپندنت با انتشار این خبر نوشت، طوفان اخیر مالزی در 30 سال گذشته بی سابقه بوده است.

بر اساس این خبر، 5 ایالت کشور مالزی به شدت از این طوفان و باران شدید آسیب دیدند. روستاهای مناطق آسیب دیده از سکنه خالی شده و بیش از 105 هزار نفر از مردم آواره، در مدارس و پناه‌گاه‌های عمومی ساکن شدند.

در اثر این طوفان، «نجیب رزاق» نخست وزیر مالزی که تعطیلات کریسمس خود را به جزایر هاوایی رفته و در آمریکا به سر می‌برد، بعد از انتقاد رسانه‌های این کشور مجبور شد سفر خود را کوتاه کرده و به مالزی باز خواهد گشت تا از نزدیک شرایط را بررسی کند.

برای نجات مردم گرفتار در طوفان، دولت مالزی در پی استفاده از بالگرد، قایق و وسایل حمل و نقل بیشتری است تا مردم آسیب دیده را به مناطق امن انتقال دهد.

خبرگزاری آسیا به نقل از مقام راه آهن مالزی نوشت، ایستگاه‌های قطار در وقایع طبیعی سرپناه جمعیت کثیری از مردم بودند اما طوفان اخیر به 10 ایستگاه قطار، 300 پل ارتباطی و 19 واگن راهبر قطار نیز آسیب زد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها