امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13553
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 237
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس سرانجام روز 24 خرداد فرا رسید و هموطنان بار دیگر حماسه‌ای خلق کردند که  با حضور خود با پای صندوق‌های رأی به همگان نشان ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس سرانجام روز 24 خرداد فرا رسید و هموطنان بار دیگر حماسه‌ای خلق کردند که  با حضور خود با پای صندوق‌های رأی به همگان نشان دادند که پای نظام خود بوده‌اند، هستند و خواهند بود.

روز گذشته در حالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر در تهران برگزار شد که شهروندان تهرانی حضور گسترده‌ای را بر پای صندوق‌ها داشته‌اند.

در این گزارش بنا داریم بیشتر به موضوع انتخابات شوراها بپردازیم، موضوعی که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که از آن جمله می‌توان به برنامه‌های شهری و پیشرفت شهر اشاره کرد.

در قانون اساسی و در چند بند از آن به وظایف شوراهای شهر و روستا اشاره کرده است که اگر قوانین و مقررات به درستی اجرا شود و تعامل خوبی بین شهرداری،دولت و شوراها باشد شاهد اقدامات خوبی در شهرها خواهیم بود.

در شهر تهران بیش از یک هزا و 700 نفر کاندیدای شورای اسلامی شهر تهران با یکدیگر رقابت کردند که در نهایت از این تعداد قرار است 31 نفر به عنوان نماینده مردم در پارلمان شهری انتخاب شوند.

به گفته حسین طلا، رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی استان تهران با بیان استقبال خوبی از انتخابات شوراها شده است،گفت: استقبال بسیار باشکوه بوده است.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی استان تهران با اشاره به اینکه بحث نظارت بر انتخابات شوراها به طور مستمر انجام شده است،بیان داشت: 17 هزار و  500 ناظر در سطح استان و  210 بازرس در  5 هزار و 826 شعبه بر انتخابات شوراها نظارت کرده‌اند و خوشبختانه تخلفی رخ نداد است.

 طلا درباره شمارش آرای انتخابات شهر و روستا در استان تهران اظهار داشت از صبح امروز شمارش آرای انتخابات شوراهای شهر و روستای استان تهران آغاز شد.

وی ادامه داد: امید است شمارش آرا هرچه زودتر تمام و نتیجه آن اعلام شود.

مهدی چمران، رئیس فعلی شورای اسلامی شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به برگزاری انتخابات شورای اسلامی شهر تهران در روز گذشته اظهار داشت: این حضور شهروندان را باید ارزش گذاشت و افرادی که منتخب شهروندان خواهند بود، باید پاسخ این اعتماد و حضور را بدهند.

وی تصریح کرد: شورای چهارم  فرصت خوبی برای شهر است که افرادی که انتخاب می‌شوند با اجرای طرح‌های مناسب مسیر پیشرفت شهر را ادامه دهند.

به گزارش فارس در روز گذشته بسیاری از افرادی که بر پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کرده‌ بودند، انتظاراتی از اعضاء آتی شوراها دارند خود که در زیر به برخی از این انتظارات اشاره می‌کنیم.

در همه جا و همه چی خدا را فراموش نکنند، رانت خواری نکنند، در تصویب طرح‌ها و لوایح منافع شهروندان را در نظر بگیرند، شهرداری قوی برای تهران تعیین کنند، به فکر کارهای سیاسی در شوراها نباشندو ....

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها