امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13554
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 220
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، دوشنبه و سه‌شنبه  بلفاست میزبان سران هشت کشور صنعتی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، دوشنبه و سه‌شنبه  بلفاست میزبان سران هشت کشور صنعتی دنیاست.

برای «دیوید کامرون» نخست وزیر بریتانیا و همتای کانادایی‌اش، «استفان هارپر» طرح مسئله «فرار مالیاتی» در این نشست اولویت دارد. رسوایی‌ها و افشاگری‌های چند ماه اخیر در این مورد فشار را بر سران کشورها افزایش داده است.

آمارها نشان می‌دهند فرار مالیاتی سالانه دو هزار و 300 میلیارد یورو برای کشورهای دنیا هزینه دارد و این درحالیست که میزان پول‌های مخفی سپرده گذاری شده در مناطق امن مالیاتی حدود بیست و چهارهزار میلیارد یورو تخمین زده می‌شود.

دولت‌های اروپا، بر اثر فرارهای مالیاتی هزار میلیارد یورو در سال از دست می‌دهند. شرایطی ناگوار برای باقی شهروندان و مالیات دهندگانی که سیاستهای ریاضتی دولت‌ها بیش از حد بر دوششان سنگینی می کند.

یکی از معترضان به این نشست گفت: «آنها نشست‌های بی‌شماری را به دلخواه خود برگزار کرده‌اند. واقعا برای من اهمیتی ندارد ولی باید شفاف باشند برای اینکه تصمیمات آنها بر زندگی ما تاثیر می‌گذارد.»

موضوع فرار مالیاتی زمانی مهم می‌شود که شرکت‌های بزرگی نظیر «اپل»،«گوگل» و «آمازون» طی ماههای گذشته با دور زدن قانون سعی کرده اند مالیات پرداختی خود در اروپا و آمریکا را به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش دهند، مسئله‌ای که در این دوران بحران اقتصادی، بر درآمد دولت‌های اروپایی تاثیرگذار بوده است.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها