امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135545
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخست‌وزیر یونان از نمایندگان پارلمان خواست آخرین فرصت برای تعیین رئیس‌جمهور و ممانعت از

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخست‌وزیر یونان از نمایندگان پارلمان خواست آخرین فرصت برای تعیین رئیس‌جمهور و ممانعت از برگزاری انتخابات پیش از موعد را از دست ندهند.

نمایندگان پارلمان یونان در سومین و آخرین دور رای‌گیری برای تعیین رئیس‌جمهور جدید و جانشین «کارولوس پاپیولوس» 85 ساله، روز دوشنبه گردهم می‌آیند.

دو دور قبلی انتخابات در پارلمان یونان منجر به حد نصاب آرای کافی برای تعیین رئیس‌جمهور منجر نشد و در صورتی که در دور آخر نیز نمایندگان به توافق درباره تعیین رئیس‌جمهور جدید نرسند، باید انتخابات پیش از موعد پارلمانی برگزار شود.

به نوشته خبرگزاری رویترز، «آنتونیوس ساماراس» نخست‌وزیر یونان روز شنبه، برگزاری انتخابات پیش از موعد پارلمانی را «علیه منافع ملی» این کشور خواند و گفت: «مردم یونان خواستار انتخابات زودرس نیستند و من هر کاری کرده‌ام و می‌کنم تا درباره انتخاب رئیس‌جمهور جدید و ممانعت از برگزاری انتخابات پیش از موعد اطمینان حاصل شود».

رئیس کابینه یونان با ابراز اطمینان درباره پیروزی حزب حاکم «دموکراتیک» این کشور در صورت برگزاری انتخابات زودرس هم گفت: «البته برگزاری انتخابات برای من خوب خواهد بود».

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها