امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135551
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک پایگاه آمریکایی در گزارشی به بررسی نقش عربستان سعودی در پایین آمدن شدید بهای جهانی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک پایگاه آمریکایی در گزارشی به بررسی نقش عربستان سعودی در پایین آمدن شدید بهای جهانی نفت پرداخت.

پایگاه «فاینشنال پست» در گزارشی درباره پایین آمدن اخیر بهای جهانی نفت می‌نویسد: «طی هفته اخیر، وزیر سعودی مقصر پاینن آمدن قیمته نفت را تولید بیش از اندازه(صادرات) در آمریکای شمالی عنوان کرد اما این موضوع، "جفنگ و چرند" است».

در این گزارش که نویسنده آن به قلم «دایان فرانسیس» است، آمده که عربستان سعودی و کشورهای حاشیه خلیج فارس از سقوط قیمت نفت به عنوان «تاکتیکی در جنگشان با ایران» در حال استفاده هستند.

در ادامه گزارش آمده است: «شکسته شدن قیمت نفت مورد استقبال، تایید و احتمالا تشویق واشنگتن و اروپایی‌ها و حتی چینیها قرار گرفته چرا که این سه منطقه واردات نفت زیادی داشته و (به خاطر کاهش بهای نفت) تولید ناخالص داخلی‌شان بهبود یافته است».

در بخشی دیگری از مطلب نویسنده آمریکایی ضمن تمجید از کاهش بهای جهانی نفت و تاثیر آن بر روسیه این چنین ادعا شده است: «یک تاثیر و منفعت جانبی دیگر این موضوع، اثر آن بر روی اقتصاد روسیه است؛ آقای پوتین اکنون در حال دریافت بزرگترین تحریم در قبال حمله غیرقانونی به اوکراین است».

در این گزارش با اشاره به تاثیر قیمت پایین جهانی نفت بر مواضع خارجی ونزوئلا ادعا شده است: «منطقه دیگر که از بهای نفت نفع می‌برد، نیمکره غربی(آمریکای لاتین) است. ونزوئلا به تغییر رفتار کوبا در قبال واشنگتن تاثیر زیادی داشته؛ از آنجایی که مسکو و کاراکاس دیگر نمی‌توانند به کاسترو کمک کالی دهند، این موضوع سبب کمک به روند توافق آمریکا-کوبا شده است».
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها