امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135554
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، بار دیگر اردوگاه آوارگان فلسطینی «یرموک»، واقع در جنوب دمشق شاهد از سرگیری درگیری‌ها از

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، بار دیگر اردوگاه آوارگان فلسطینی «یرموک»، واقع در جنوب دمشق شاهد از سرگیری درگیری‌ها از چندین محور میان گروه‌های مسلح تروریستی و نیروهای ارتش سوریه از اردوگاه بود.

این درگیری‌ها پس از آن از سرگرفته شد که طی بیش از 3 هفته گذشته کمیته‌های آشتی و مصالحه اردوگاه تمام تلاش خود را بکار بردند تا با آرام کردن اوضاع زمینه ورود کمک‌های بشر دوستانه از سوی «آنروا» را با اشراف و نظارت دولت سوریه فراهم کنند، اما تمام این تلاش‌ها با اقدامات کارشکنانه گروه‌های مسلح مستقر در داخل اردوگاه، از جمله هدف قرار دادن اهالی توسط تک تیراندازان این گروه‌ها با شکست مواجه شد.
 
موقعیت اردوگاه یرموک در نقشه دمشق مشخص شده


 


به موازات این اقدام گروه‌های مسلح تروریستی، نیروی هوایی ارتش سوریه یکی از مقرهای گروه تروریستی موسوم به «اکناف بیت المقدس»‌ را هدف قرار داد که کشته شدن سرکردگان گروه‌های تروریستی را به همراه داشت.

در این ارتباط یک منبع میدانی سوری تاکید کرد که ارتش سوریه پس از بدست آوردن اطلاعات دقیق از نشست سرکردگان گروه‌های تروریستی مستقر در اردوگاه در این مقر آن را هدف قرار داد.

این منبع افزود:‌ عناصر مسلح تلاش داشتند، از خیابان «سی‌ام» یرموک به کوی «القدم» و از خیابان «فلسطین» به کوی «التضامن» نفوذ کنند که با مقابله ارتش سوریه مواجه شدند که درگیری‌های شدید و سخت بین دو طرف را به همراه داشت.

از سوی دیگر یک منبع محلی نیز اظهار داشت که درگیری‌ها در اردوگاه یرموک در دو محور خیابان «سی‌ام» و «شهرداری یرموک» جریان دارد و گروه‌های مسلح مناطق المیدان،‌ القاعه، التضامن و الزاهره را به گلوله بستند و این موجب شد تا ارتش سوریه تجمعات گروه‌های مسلح که این حملات خمپاره‌ای از آنها صورت می‌گرفت، را در خیابان صفد، کوی العزیمه و منطقه الحجر الأسود را هدف قرار دهند که کشته شدن شمار زیادی از تروریست‌های این مناطق را درپی داشت.

این منبع محلی تاکید کرد که گروه‌های مسلح داخل یرموک تمام طرح‌های آشتی ملی و مصالحه ارائه شده را ناکام ساخته و موانع ورود کمک‌های بشر دوستانه به داخل اردوگاه شدند و نمونه این اقدامات در خیابان «راما» و حین توزیع کمک‌ها میان اهالی قابل ملاحظه بود که تک تیراندازان این گروه‌ها اهالی را حین توزیع کمک‌ها هدف گرفتند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار