امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 April 20
۲۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135574
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از رونمایی از فاز دوم مجموعه 54 قسمتی فرزندان آفتاب در هفته گذشته، پخش این مجموعه پویانمایی از شبکه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از رونمایی از فاز دوم مجموعه 54 قسمتی فرزندان آفتاب در هفته گذشته، پخش این مجموعه پویانمایی از شبکه پویا آغاز شد.

مجموعه «فرزندان آفتاب» محصول مشترک مرکز پویا نمایی صبا و بنیاد فر هنگی روایت است که در فرآیند تولید آن در قالب چهار فصل 26 قسمتی تعریف شده است.

مجموعه فرزندان آفتاب از جمله تولیدات پویانمایی موفق ایرانی در جذب مخاطب و داستان پردازی به شمار می‌رود.

پیشتر نیز علی نوری اسکویی تهیه کننده «فرزندان آفتاب» در گفتگو با روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا، علت موفقیت این مجموعه را در توجه آن به ذائقه مخاطب عام خلاصه کرده و اظهار داشته بود: فکر می کنم مخاطب عام تلویزیون و بخصوص کودکان نکاتی را بیشتر مورد اهمیت قرار می‌دهند که گاهی برای هنرمندان فیلم ساز و سینماگران خیلی دارای اهمیت نیست و به نوعی از آن غفلت می‌کنند. برای مثال برای فیلم سازان انیمیشن تجربه‌های گرافیکی نو و حتی بعضاً حرکت به سمت هنرهای تجریدی همیشه جذاب و دلپذیر است، استفاده از ساختارهای داستانی پیچیده نگاه‌های مینیمال و ... نیز برای نویسندگان، اما مخاطب عام دنبال چیز دیگری است که برای او جذاب تر است داستان هایی که به صورتی ساده اما دارای اصول فنی مبتنی بر مخاطب شناسی به روایت هایی قابل لمس از جهان پیرامون مخاطب یا تخیلی قابل انتظار برای مخاطب می پردازند، امکان نزدیک شدن مخاطب به اثر را فراهم می نماید و تعمیق و غرق شدن مخاطب در دنیای ایجاد شده توسط اثر هنری را در پی خواهد داشت.

وی افزود بود: استفاده از گرافیک مناسب و قابل فهم برای کودک نیز در این مهم موثر است لذا استفاده از فضاهای داستانی که برای مخاطب آشنا هستند مثل جغرافیای مورد شناخت او تاریخ معاصر و نکاتی  از این قبیل که امکان ایجاد همزاد پنداری و به تبع آن تاثیر گذاری را در مخاطب افزایش می دهند، اتفاقاً می تواند بسیار کارگشا باشد. البته اگر به شیوه ای علمی و درست مورد استفاده قرار گیرند، فضای داستانی انقلاب اسلامی ایران با آن همه شور و هیجان می تواند یکی از بهترین بسترها برای روایتی جذاب باشد.

علی احمدی و مسعود حمزه ای به عنوان کارگردان در تولید این مجموعه پویانمایی حضور داشته اند.

علاقمندان به تماشای این مجموعه ی جذاب ایرانی می توانند هر شب ساعت 19 و 20 دقیقه شاهد پخش قسمت های جدید «فرزندان آفتاب» از شبکه پویا باشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها